strona główna Wydarzenia Turniej "Mistrz elektroniki samochodowej Gordon Champion"
2017-06-06, ostatnia aktualizacja 2017-06-06 10:51

Turniej "Mistrz elektroniki samochodowej Gordon Champion"

Fot. Sentech

Fot. Sentech

W Bydgoszczy odbył się finał turnieju "Mistrz Elektroniki Samochodowej Gordon Champion" dla uczniów szkół o profilach samochodowych.

26 maja do bydgoskiej "samochodówki" przyjechali uczniowie z Lublina, Radzynia Podlaskiego, Białegostoku oraz Jarosławia. Gospodarzy reprezentowało trzech uczniów. W finale zmierzyło się 14 uczestników, którzy korzystając ze specjalistycznych urządzeń diagnostycznych mieli za zadanie wykryć w pięciu autach problemy z elektroniką pokładową.

Na wykonanie każdego zadania zawodnicy mieli maksymalnie 15 minut. Wygrywała osoba, która osiągnęła najlepszy czas. Oczekując na swoją kolej uczniowie mogli korzystać z symulatorów w szkolnej pracowni nauki jazdy. Nauczyciele, którzy przyjechali ze swoimi podopiecznymi, mieli okazję zwiedzić szkolne pracownie i wymienić doświadczenia.

Po zakończeniu zadań komisja konkursowa wyłoniła trzech najlepszych uczniów, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody: smartfony, tablety i multimetry samochodowe ufundowane przez firmy Gordon Hurtownia Motoryzacyjna oraz GG Profita – właściciela marki Sentech.

Firma Gordon przekazała także szkołom vouchery na zakupy dowolnego sprzętu w hurtowni motoryzacyjnej (o wartości 3000 zł, 2000zł i 1000zł za zajęcie miejsc pierwszego, drugiego i trzeciego).

Na trzech zwycięzców czekały również indeksy na Wydział Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy, które wręczył prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich, dr hab. inż. Janusz Musuiał.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Marcin Kowal (Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy)

2 miejsce – Kamil Olszak (Zespół Szkół Samochodowych w Lublinie)

3 miejsce – Adam Kawka (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim) 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2