strona główna Aktualności Bosch na targach CES
2019-12-23, ostatnia aktualizacja 2019-12-23 09:30

Bosch na targach CES

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Na rozpoczynających się 7 stycznia targach CES w Las Vegas firma Bosch zaprezentuje rozwiązania w dziedzinie mobilności i produkty dla gospodarstw domowych.

Na targach CES przyznawane są nagrody, którymi wyróżnia się najbardziej innowacyjne produkty. CES Innovation Awards przyznawane są przez stowarzyszenie Consumer Technology Association (CTA) w 28 kategoriach. Firma Bosch otrzymała nagrody w dwóch z nich. Jednym z nagrodzonych produktów jest nowy wyświetlacz 3D, wykorzystywany do przestrzennego prezentowania obrazów i ostrzeżeń na kokpicie samochodu.

Drugim nagrodzonym produktem jest system monitorowania wnętrza pojazdu, który rozpoznaje zmęczenie kierowcy na podstawie ruchu powiek, kierunku patrzenia oraz pozycji na fotelu, a wtedy ostrzega kierowcę o możliwości wystąpienia sytuacji krytycznej. Ponadto system rejestruje także, ilu pasażerów znajduje się w samochodzie oraz które miejsca zajmują. Umożliwia to optymalne działanie systemów bezpieczeństwa takich jak poduszki powietrzne.

W przyszłości do przewozu osób lub towarów będą wykorzystywane specjalne pojazdy autonomiczne (shuttles). Na targach CES Bosch korzystając z prototypu IoT Shuttle zaprezentuje swoje rozwiązania w zakresie elektryfikacji i automatyzacji tego typu pojazdów. Oferta obejmuje także usługi zintegrowane w internecie, dzięki którym operatorzy mogą elastycznie eksploatować, ładować konserwować pojazdy flotowe oraz nimi zarządzać.

Bosch pokaże też kamerę przednią, która rozpoznaje obiekty i dzieli je na kategorie takie jak pojazdy, piesi czy rowery, a także mierzy ich ruch. interpretuje to, co widzi i jest w stanie odróżnić np. jezdnię od pasa zieleni czy zabudowy pobocza. Kamera poprawia działanie już dostępnych układów wspomagania jazdy. Możliwe jest np. inicjowanie automatycznego hamowania awaryjnego w sytuacji, gdy przed pojazdem pojawiają się określone gatunki zwierząt.

Pozostałe rozwiązania prezentowane na targach to:

Nowa generacja czujników radarowych Boscha (rejestruje otoczenie pojazdu nawet w trudnych warunkach pogodowych i przy słabym oświetleniu. Czujniki takie zapewniają bardziej niezawodne działanie np. automatycznych systemów hamowania awaryjnego);

Automated Valet Parking (automatyczna usługa parkowania pojazdu, opracowana przez Boscha i Daimlera, jest pierwszym tego typu systemem SAE Level 4, który uzyskał zezwolenie odpowiednich władz w Niemczech. Czujniki zastosowane w infrastrukturze parkingu oraz wykorzystywane do komunikacji systemu zostały wyprodukowane przez firmę Bosch. Do końca 2021 roku w system Automated Valet Parking ma być wyposażonych kilkanaście parkingów);

Vehicle Computer (architektura elektroniki następnej generacji: mniejsza liczba zastosowanych sterowników przełoży się na mniejszą masę pojazdu i ograniczenie stopnia skomplikowania interakcji pomiędzy komponentami i systemami.);

Perfectly keyless (smartfon wykorzystany jako kluczyk do samochodu);

System ogniw paliwowych (opracowany wspólnie ze szwedzką firmą Powercell);

Rolling Chassis (platforma elektromobilności: napęd elektryczny, układ kierowniczy i hamulcowy);

eAchse (technologia podnosząca sprawność napędów elektrycznych);

Spexor (kompaktowe urządzenie alarmowe, które można umieścić w domu, w samochodzie, w przyczepie kempingowej lub altanie ogrodowej. Urządzenie jest wyposażone w czujnik dźwięku, ruchu, ciśnienia powietrza, a także GPS. Po wykryciu obecności intruza moduł wysyła ostrzeżenie na smartfon użytkownika).

Tagi

Targi  Bosch 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane