strona główna Aktualności Zeppelin firmy ZF
2021-08-18, ostatnia aktualizacja 2021-08-18 13:30

Zeppelin firmy ZF

Fot. ZF

Fot. ZF

Od 11 do 16 września nad południową Polską latał będzie Zeppelin ZF.

Przelot statku powietrznego ZF promuje strategię rozwoju mobilności nowej generacji „Next Generation Mobility. NOW”.

To właśnie zakłady ZF wyprodukowały przekładnię do sterowca nowej generacji – Zeppelin NT (New Technology). Jest to jeden z największych aktywnych sterowców na świecie.

Od 2018 roku koncern ZF pokazuje, że już teraz dysponuje wieloma rozwiązaniami dla zrównoważonej mobilności jutra, które albo są w produkcji seryjnej, albo są do tego przygotowywane. 

Trasa Zeppelina ZF w Polsce rozpocznie się w sobotę 11 września w Katowicach. Tego dnia sterowiec będzie latał również na Gliwicami, a w kolejnych dniach nad Częstochową (12.09), Bielskiem-Białą i Czechowicami-Dziedzicami (14.09) oraz Wrocławiem (15–16.09). W tych właśnie miastach w Polsce firma ZF ma fabryki, centra inżynieryjne oraz centra usług wspólnych.

Działalność ZF w naszym kraju obejmuje zakłady produkcyjne, specjalistyczne placówki badawczo-rozwojowe oraz centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR, a także dział ZF Aftermarket, oferujący produkty do układów napędowych, kierowniczych i podwozi.

Firma zatrudnia w Polsce ponad 10 tysięcy osób, w tym wysoko wyspecjalizowanych inżynierów oraz technologów i jest jednym z największych pracodawców na południu kraju.

Bilety na loty widokowe Zeppelinem ZF nie są dostępne w wolnej sprzedaży, lecz mieszkańcy Śląska i Dolnego Śląska mogą je wygrać w konkursach na antenie regionalnych rozgłośni radiowych i w lokalnej prasie.

Trasę przelotu Zeppelina ZF można śledzić w serwisie FlightRadar24, podając numer indentyfikacyjny DLZNT.

Tagi

ZF  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane