strona główna Aktualności ZF na targach IAA
2021-09-06, ostatnia aktualizacja 2021-09-06 11:39

ZF na targach IAA

Fot. ZF

Fot. ZF

Podczas targów IAA Mobility w Monachium firma ZF zaprezentyje swoje nowości pod hasłem „Next Generation Mobility. Now”.

Firma przygotowała światową premierę modułowego zestawu napędowego Modular eDrive Kit. Łączy on komponenty i oprogramowanie sterujące w elastyczną platformę. Wszystkie nowe e-napędy z modułowego zestawu eDrive Kit oferują znaczną poprawę gęstości mocy, masy i wydajności. Zoptymalizowane przekładnie, jak również wydajne chłodzenie i smarowanie redukują straty mechaniczne nawet o 70 procent.

Modular eDrive Kit firmy ZF daje również producentom dużą swobodę w ustalaniu priorytetów konstrukcyjnych między maksymalnymi osiągami a efektywnością. Możliwe są konfiguracje od 75 do 400 kW mocy i od 350 do 540 Nm momentu obrotowego.

ZF pokaże też komputer ZF ProAI. Jest to obecnie najbardziej elastyczny i wydajny superkomputer dla przemysłu motoryzacyjnego. ZF ProAI jest dostępny w wariantach o wydajności od 20 do 1000 TeraOPS. W porównaniu z poprzednią wersją, zwiększono wydajność o 66 procent i obniżono zużycie energii o 70 procent. Dzięki temu osiągnięto wydajność energetyczną na poziomie trzech TeraOPS na wat. Wszystkie warianty ZF ProAI mają wymiary 24 x 14 x 5 cm. ZF ProAI nadaje się do każdego typu pojazdu i do wszystkich poziomów zautomatyzowanej lub autonomicznej jazdy: od poziomu 2 do poziomu 5.

Firma ZF na targach IAA Mobility zajmie stoisko A1.B80.

Tagi

ZF  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane