strona główna Aktualności ZF na targach Automechanika
2021-09-14, ostatnia aktualizacja 2021-09-14 12:46

ZF na targach Automechanika

Fot. ZF

Fot. ZF

Firma ZF Aftermarket pokaże we Frankfurcie nowe produkty.

Po niedawnym przejęciu firmy WABCO rozszerzono ofertę podzespołów do samochodów osobowych i ciężarowych, pojazdów użytkowych, przyczep oraz autobusów.

Wśród nowości znajdą się modułowe czujniki ABS firmy WABCO, dzięki którym warsztat nie musi dysponować różnymi modelami czujników.  Wersja modułowa składa się z krótkiego czujnika ABS ze standardowym złączem KEA, które jest przymocowane do koła, przedłużacza o różnych długościach oraz szeregu adapterów, które obejmują główne elektroniczne jednostki sterujące (ECU). Jeśli taki moduł zostanie zainstalowany w pojeździe, a w razie awarii trzeba będzie wymienić jedynie wadliwy element. Znacznie przyspieszy to proces naprawy, skróci przestoje i obniży koszty. Połączenie dwóch istniejących czujników ABS, dziesięciu przedłużaczy i ośmiu adapterów może zastąpić ponad 400 elementów wyposażenia.

ZF rozszerza ofertę produktowej części do samochodów elektrycznych o nowe elektryczne wspomaganie układu hamulcowego TRW. Wykorzystuje ono specjalny system elektroniczny, który zapewnia bardziej wydajne uruchamianie hamulców i zastępuje podciśnieniowe wspomaganie hamulców oraz, w razie potrzeby, pompę próżniową wraz z okablowaniem, czujnikami, przełącznikami i jednostkami sterującymi.

Nowym produktem jest także ZF Bus Connect – narzędzie do zarządzania flotą, które umożliwia operatorom transportu publicznego lub prywatnych autobusów. Monitoruje ono pracę kierowcy, wykrywa niebezpieczne sytuacje na drodze. Ocena danych w czasie rzeczywistym każdego pojazdu pozwala zoptymalizować plany jazdy i trasy oraz zmniejszyć zużycie paliwa.

Tagi

ZF 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane