2021-12-27, ostatnia aktualizacja 2021-12-27 06:00

Ekstremalna dawka mocy dla rozładowanych akumulatorów

NOCO Boost Max

Fot. NOCO

Fot. NOCO

Profesjonalna linia urządzeń rozruchowych GB250+ i GB251+ to kolejne w tym roku nowości NOCO na polskim rynku. Wysoka moc pozwala na skuteczny rozruch akumulatorów w pojazdach z instalacją 12 V i 24 V nawet po dłuższej przerwie w użytkowaniu.

NOCO ma w swojej ofercie szeroki wybór urządzeń do awaryjnego uruchamiania akumulatorów. Urządzenia z linii GB Boost i GB Boost-X sprawdzają się w rozwiązywaniu doraźnych problemów. W przypadku pojazdów stojących przez dłuższy czas bezczynnie może dojść do głębokiego rozładowania baterii. Do przywrócenia ich sprawności technicznej potrzebna jest ekstremalna dawka energii.

Odpowiedź NOCO na to wyzwanie stanowi nowa linia urządzeń rozruchowych zaprojektowanych do szczególnie trudnych zadań. GB Booster Max 250+ (przeznaczony do instalacji 12 V) dysponuje szczytowym prądem rozruchowym rzędu 5250 A, natomiast GB Booster Max 251+ (24 V) – 3000 A. Urządzenia te są w stanie obsłużyć akumulatory w pojazdach z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi o pojemności do 16 i 32 litrów! Zaliczają się do nich ciężarówki, ciągniki siodłowe, autobusy, a nawet maszyny rolnicze i budowlane.

Urządzenia NOCO GB Boost Max 250+ i 251+ do instalacji 12 i 24 V

Innym zastosowaniem jest możliwość przeprowadzania cyklicznych rozruchów pojazdów nieużytkowanych przez dłuższy czas, np. w komisach samochodowych, wypożyczalniach kamperów czy flotach pojazdów sezonowego przeznaczenia.  Nie ma więc konieczności wyjmowania z nich akumulatorów.

GB Booster Max 250+ i 251+ wyposażono (jak wszystkie modele NOCO) w szereg praktycznych rozwiązań. Najwyżej ceniona przez użytkowników jest ich samowystarczalność. Nie potrzeba dawcy w postaci drugiego, sprawnego akumulatora. Jego rolę pełni wbudowana w urządzenia z linii GB Booster Max najwydajniejsza bateria litowa o pojemności 242 lub 137 Wh. Zgromadzony zapas mocy pozwala na przeprowadzenie wielokrotnych rozruchów awaryjnych. Każda próba, w celu zapewnienia maksymalnej mocy, przerywana jest automatycznym restartem po upływie 60 sekund.

Ładowanie samego boostera można przeprowadzić jednym z trzech sposobów: za pośrednictwem portu USB, przez samochodowe gniazdo (12 V lub 24 V) lub podłączenie do kontaktu w sieci 230 V. Wszystkie niezbędne kable i przejściówki znajdują się w komplecie. Co więcej, urządzenia NOCO GB Boost Max 250+ i 251+ mają praktyczne torby ułatwiające ich przenoszenie i przechowywanie.

Do wspomnianej baterii litowej dołączone są kable z tradycyjnymi zaciskami. Następnym wyróżnikiem urządzeń NOCO jest system zapobiegający iskrzeniu i odwrotnej polaryzacji. Pomylenie końcówek z biegunami akumulatora wychwytywane jest automatycznie, jeszcze przed podjęciem próby awaryjnego rozruchu. Wbudowany woltomierz pozwala sprawdzić stan początkowy naładowania, a przebieg całego procesu nadzoruje elektronika. Przy skrajnie niekorzystnych temperaturach otoczenia urządzenie nie podejmie pracy. Przycisk Override pozwala ominąć wszystkie blokady i przejść do trybu manualnego.

GB Boost Max 500+

Funkcjonalność NOCO GB Boost Max 250+ i 251+ uzupełnia funkcja użyczania mocy innym urządzeniom. Można więc wykorzystać je jak tradycyjny power bank (USB) czy też źródło zasilania, np. kompresora do pompowania opon (12 V). Wbudowana latarka (600 lumenów) działa w siedmiu trybach, w tym światła stroboskopowego i sygnału SOS (co może być przydatne w sytuacjach awaryjnych na drodze). Obudowa urządzeń rozruchowych NOCO ma wysoką klasę szczelności i odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Gamę urządzeń uzupełnia model GB Boost Max 500+, będący uniwersalnym rozwiązaniem do akumulatorów 12 V i 24 V. Wbudowana bateria ma 266 Wh pojemności, prąd szczytowy rzędu 6250 A, zdolność rozruchu silnika do 45 litrów i latarkę ze światłem aż 2200 lumenów.Sławomir Gosławski
Dyrektor sprzedaży na Wschodnią i Centralną Europę NOCO Company


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane