strona główna Aktualności Filtry Silver Nano Protect w ofercie PZL Sędziszów
2022-03-02, ostatnia aktualizacja 2022-03-02 14:32

Filtry Silver Nano Protect w ofercie PZL Sędziszów

Na rynku dostępne są filtry z warstwą koloidalnych roztworów srebra i miedzi

PZL Sędziszów

Na rynku dostępne są filtry z warstwą koloidalnych roztworów srebra i miedzi

Na rynku motoryzacyjnym dostępne są trzy rodzaje filtrów: włókninowe (zwane popularnie papierowymi), węglowe oraz – od jakiegoś czasu – filtry z warstwą koloidalnych roztworów srebra i miedzi. Jednym z głównych polskich producentów tych nowatorskich filtrów jest PZL Sędziszów.

Podstawowym zdaniem filtra kabinowego jest oczyszczanie powietrza, które służy do wentylacji wnętrza samochodu. Na podstawowym etapie filtracji chodzi o zatrzymanie zanieczyszczeń widocznych gołym okiem (np. pyły, suche liście) tak, aby ochronić zaawansowany układ wentylacji i ograniczyć wdychanie pyłów. Każdy filtr kabinowy jest także barierą dla pyłków roślin, mających czasami działanie alergenne. Filtry węglowe potrafią dodatkowo utrudniać przenikanie do wnętrza nieprzyjemnych zapachów.
W filtrach PZL Sędziszów z linii Silver Nano Protect zastosowano dodatkową przeciwdrobnoustrojową powłokę, na którą naniesiono dwukompozytowy roztwór z cząstkami nanosrebra i nanomiedzi. Takie rozwiązanie charakteryzuje się unikalnymi właściwościami antybakteryjnymi, co w połączeniu z kilkuwarstwową powierzchnią filtracyjną produktu stanowi jeszcze bardziej skuteczną barierę przed bakteriami, alergenami, pleśnią i drobnym pyłem. Badania laboratoryjne wykazały, że powstrzymuje dokuczliwe grzyby, takie jak Aspergillus brasiliensis (niger) i pleśń Bacillus subtilis. Minimalny okres aktywności antybakteryjnej wynosi 12 miesięcy. Roztwór nanosrebra i nanomiedzi stosowany w filtrach jest chroniony patentem.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane