strona główna Aktualności Forvia pierwszą firmą motoryzacyjną z zatwierdzonym celem zerowej emisji netto
2022-07-12, ostatnia aktualizacja 2022-07-12 13:10

Forvia pierwszą firmą motoryzacyjną z zatwierdzonym celem zerowej emisji netto

Dotąd jedynie dwadzieścia firm na świecie uzyskało aprobatę SBTi dla swoich zobowiązań w zakresie zerowej emisyjności

Fot. Forvia

Dotąd jedynie dwadzieścia firm na świecie uzyskało aprobatę SBTi dla swoich zobowiązań w zakresie zerowej emisyjności

Forvia, siódma co do wielkości na świecie firma z branży technologii motoryzacyjnej, stanowiąca połączenie Faurecii i Helli ogłasza, że jej mapa drogowa dotycząca neutralności CO2 została zatwierdzona przez inicjatywę Science Based Target (SBTi). Faurecia i Hella deklarują, że osiągną zerową emisję netto do 2045 r. To cel odpowiadający najbardziej ambitnej normie SBTi. Jak dotąd jedynie dwadzieścia firm na świecie uzyskało aprobatę SBTi dla swoich zobowiązań w zakresie zerowej emisyjności.

Forvia zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych (GHG) netto w całym łańcuchu wartości do 2045 r., przyjmując 2019 za rok bazowy. Deklaruje też (cele krótkoterminowe) zmniejszenie emisji GHG z zakresu 1 i 80% do 2025 r. w stosunku do bazowego roku 2019 oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych z zakresu 3 o 45% do 2030 r. w stosunku do roku bazowego 2019.

Ponadto zobowiązuje się do zmniejszenia emisji GHG z zakresu 1, 2 i 3 o 90% do 2045 r. w stosunku do roku bazowego 2019. Oznacza to redukcję emisji z zakładów produkcyjnych o 90% oraz produktów Faurecii i Helli w całym cyklu ich życia. Pozostałe 10% zostanie usunięte poprzez eliminację. W praktyce oznacza to, że CO2 z atmosfery będzie pobierane przez zrównoważone materiały, takie jak tworzywa sztuczne. W tym celu firma Forvia już w 2021 roku uruchomiła swój dział Sustainable Materials pracujący nad przełomowymi materiałami z biomasy i surowców wtórnych do pojazdów.

Do końca 2023 r. Forvia zamierza wejść w posiadanie 1 mln m kw. paneli słonecznych, które zostaną umieszone na 150 zakładach, w 22 krajach, co będzie stanowiło 7% globalnego zapotrzebowania firmy na energię elektryczną.

Tagi

Hella  Faurecia  Forvia Wasi dostawcy

Podobne

Polecane