strona główna Wyposażenie Certyfikowane linie diagnostyczne
2013-11-07, ostatnia aktualizacja 2013-11-07 07:23

Certyfikowane linie diagnostyczne

Fot. Italcom

Fot. Italcom

Jednym z podstawowych testów przeprowadzanych na stacji kontroli pojazdów jest badanie na tzw. ścieżce czy też linii diagnostycznej w celu określenia stopnia bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Dzięki wykorzystaniu tego zintegrowanego zespołu urządzeń kompleksowej ocenie podlegają elementy układu hamulcowego, kierowniczego oraz zawieszenia. Rzetelność oceny stanu technicznego wspomnianych systemów zależy jednak od dokładności pomiarów, a konfiguracja i zakres mierzonych wielkości muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami.

Warunek zgodności zarówno z unijnymi dyrektywami, jak i przepisami obowiązującymi w Polsce, spełnia rodzina produktów firmy Vteq.

W skład tej oferty wchodzą zarówno kompletne linie diagnostyczne do kontroli pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t (Test Line 3000), oraz zestawy do kontroli pojazdów ciężarowych, ciągników i innych (Vteq 7000).

Kompletna linia diagnostyczna składa się z następujących modułów:

 • rolkowy tester hamulców (Brake 3000 lub Brake 7000);
 • urządzenie do kontroli skuteczności tłumienia drgań zawieszenia pojazdu (Eusama 3000 lub EUSA 3012 o wzmocnionej konstrukcji);
 • płyta do wstępnej oceny geometrii kół (Slip 3000 lub Slip 7000),
 • centralna jednostka sterująca.

Testery Brake 3000, Brake 7000

Urządzenia te służą do badania skuteczności hamulców. Zestaw ich rolek pomiarowych pokryty jest warstwą korundową, czyli tworzywem wysokoodpornym na ścieranie i zapewniającym stabilną wartość współczynnika przyczepności przez długi okres eksploatacji. Rolki mogą być wykonane w formie jednego, zintegrowanego modułu do montażu poza kanałem przeglądowym, jak i w formie dzielonej do montażu na kanale. Standardowo wyposażone są w dwa silniki napędowe o mocy 4,6 kW dla pojazdów o d.m.c. do 3,5 t lub w dwa silniki o mocy 11 kW dla pojazdów do i powyżej 3,5 t.

linie diagnostyczne

Tester hamulców w wersji niezależnej i zintegrowanej z kanałem rewizyjnym

Mariusz Juraś
Wicedyrektor handlowy, Italcom

 • 2013-11-20 13:54

  certyfikacja

  Tomasz

  Ciekawy jestem w jaki sposob i gdzie sa certyfikowane takiego typu urzadzenia w Polsce?

  skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane