strona główna Wydarzenia Alfa Romeo w "Zimowym Maratonie"
2014-01-27, ostatnia aktualizacja 2014-01-27 07:29

Alfa Romeo w "Zimowym Maratonie"

Fot. Fiat

Fot. Fiat

Od 23 do 26 stycznia w Madonna di Campiglio odbywała się  26. edycja imprezy "Winter Marathon" dla samochodów zabytkowych.

Pośród szczytów górskich południowego Tyrolu rywalizowało ze sobą 130 samochodów, wśród których znalazły się dwa egzemplarze należące do kolekcji Muzeum Historii Alfy Romeo: Giulietta SZ z roku 1960 i Giulia TI Super z roku 1963. Trasa wyścigu – trudna ze względu na warunki atmosferyczne – liczyła około 430 kilometrów i prowadziła przez 11 przełęczy w Dolomitach. Odbyły się 44 próby z pomiarem czasu, niektóre również w nocy.

Model SZ jest jedną z najbardziej wyszukanych i jednocześnie najbardziej sportowych wersji Alfy. Zaprojektowana przez stylistę Franco Scaglione i wyprodukowana przez Zagato Giulietta SZ ma maksymalnie zwarte nadwozie wykonane w całości z aluminium, co znacznie zmniejsza masę samochodu. Linia nadwozia ze ściętym tyłem okazała się doskonała dla Alfy Giulietty SZ nie tylko pod względem aerodynamiki, ale również dla osiągów auta na drodze i na torze.

Giulia TI Super z roku 1963 została wyprodukowana w zaledwie 501 egzemplarzach. Prawie wszystkie były w kolorze białym (Biancospino) ze znaczkiem Quadrifoglio na bokach i na masce bagażnika. "Wyszczuplone" nadwozie poprawiało osiągi auta. TI Super była jednym z samochodów wyścigowych, na których wychowała się cała generacja kierowców rajdowych.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane