2014-05-12, ostatnia aktualizacja 2014-05-12 06:45

Na dobry początek...

wyposażenie warsztatów

Przemysław Treliński

Magneti Marelli

Przede wszystkim testery

Początkującym i modernizującym się warsztatom polecamy przede wszystkim testery diagnostyczne komunikujące się z nowoczesnymi systemami elektronicznego sterowania stosowanymi w samochodach. Urządzenia te są nieodzowne w czasie normalnej, codziennej obsługi samochodów w serwisie (kasowanie po dokonanych naprawach zapisów usterek z pamięci mikroprocesorowych sterowników, adaptowanie nowych podzespołów lub choćby kasowanie terminów inspekcyjnych po wymianach oleju).

Ze względu na coraz większą ilość pojazdów wyposażonych w systemy klimatyzacji proponujemy naszym klientom stacje diagnostyki i napełniania układów klimatyzacji w samochodach, jak również całą gamę urządzeń uzupełniających, a pozwalających na profesjonalne usuwanie usterek w tych układach.

wyposażenie warsztatu

Niewątpliwą popularnością cieszą się w ostatnim okresie również urządzenia do testowania wtryskiwaczy. Ten sektor rynku opanowany był kiedyś wyłącznie przez warsztaty specjalistyczne, a teraz mogą w nim działać także ogólne serwisy pojazdów dysponujące odpowiednim urządzeniem testującym, które Magneti Marelli dostarcza już za około 40 000 zł. Nie jest to nadmiernie kosztowna inwestycja, nawet dla mniejszych warsztatów, więc i zwraca się w stosunkowo krótkim czasie.

Planując rozszerzenie dotychczas prowadzonej działalności, warto też zwrócić uwagę na rosnący popyt w zakresie serwisowej obsługi automatycznych skrzyń biegów. Duży import pojazdów z "automatami" i coraz większy udział tych układów w nowych pojazdach spowodowały, iż powstał większy rynek usług, których świadczenie do tej pory również było zarezerwowane tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Teraz do wykonywania tych prac wystarcza zakup urządzenia Magneti Marelli do dynamicznej wymiany płynu za 3900 zł, co przy należności za usługę wynoszącej przeważnie ok. 600 zł pozwala na zwrot nakładów już po kilku zrealizowanych zleceniach!

Za wyborem tego typu urządzeń przemawiają ciągle rosnące oczekiwania klientów, a rynek sam weryfikuje pozytywnie serwisy, które potrafią docenić i wykorzystać urządzenia renomowanej firmy. Naszym klientom zapewniamy nie tylko dostawę urządzeń dostosowanych do aktualnych potrzeb, lecz także wsparcie techniczne udzielane przez nasze call-center oraz stałą opiekę naszego działu technicznego. Organizujemy też przeprowadzane na miejscu profesjonalne szkolenia w zakresie elektroniki, klimatyzacji i mechaniki. Kolejnym naszym działaniem wspierającym rozwój warsztatów będzie przygotowywany obecnie system tzw. e-learningu, czyli szkolenia za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane