strona główna Aktualności Bosch partnerem inicjatywy "Stop the Crash"
2015-11-20, ostatnia aktualizacja 2015-11-20 06:00

Bosch partnerem inicjatywy "Stop the Crash"

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Firma Bosch popiera akcję "Stop the Crash" ("Stop wypadkom") międzynarodowego stowarzyszenia konsumentów Global New Car Assessment Programm (Global NCAP).

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości w dziedzinie systemów bezpieczeństwa (takich jak ESP, systemów hamowania awaryjnego i ABS w motocyklach), szczególnie w krajach rozwijających się i na rynkach wschodzących. Inicjatywę "Stop the Crash" wspiera ONZ, której celem jest zmniejszenie o połowę liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych na całym świecie do roku 2020.

Według danych organizacji Global NCAP każdego dnia ponad 3000 osób traci życie w wypadkach drogowych. Jest to często wynikiem niedostatecznego wyposażenia pojazdów w systemy ochrony pasażerów i pieszych. Z kolei Bosch pracuje od wielu lat nad wizją ruchu bez wypadków drogowych i ofiar i ma już znaczne sukcesy w tym obszarze. Szacuje się, że elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy ESP wprowadzony w 1995 roku przez Boscha zapobiegł 190 000 wypadków i uratował życie ponad 6000 ludzi w całej Europie.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane