strona główna Nowości rynkowe Wideorejestrator MiVue 785
2017-07-03, ostatnia aktualizacja 2017-07-03 12:28

Wideorejestrator MiVue 785

Fot. Mio

Fot. Mio

MiVue 785 jest zaawansowaną kamerą samochodową z czułym sensorem optycznym Sony Exmor, przysłoną F/1.8, precyzyjnym modułem GPS oraz funkcjami, które wspierają bezpieczeństwo kierowców podczas codziennej jazdy.

Urządzenie jest wyposażone w ekran o przekątnej 2,7 cala. Wyświetlacz jest czuły na dotyk, co ułatwia obsługę urządzenia. Kamera pozwala uzyskać obraz bez jakichkolwiek niewyraźnych elementów dzięki zastosowaniu matrycy Sony Exmor. Materiał jest nagrywany w jakości Full HD 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę.

Model MiVue 785 umożliwia wykonanie stopklatki z wyraźnym zapisem najważniejszych szczegółów (takich jak tablice rejestracyjne). Dostarcza to niepodważalne dowody będące podstawą rozstrzygania ewentualnych kwestii spornych. Wideorejestrator obsługuje też funkcję WDR (Wide Dynamic Range), która umożliwia zapisywanie obrazów o bardzo dużym kontraście.

Do rejestrowania zdarzeń mających miejsce za samochodem służy dodatkowa, tylna kamera MiVue A20. Jest ona przydatna w sytuacji, kiedy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Urządzenie MiVue A20 ma jasny, szerokokątny obiektyw z przesłoną F/2.0 i pozwala rejestrować obraz w jakości Full HD (1080p). Kamera instalowana jest z wykorzystaniem długiego kabla, dzięki czemu montaż nie sprawia problemów nawet autach typu kombi czy van. Połączenie kablowe zapewnia zasilanie oraz jest odporne na zakłócenia czy interferencje.

Moduł GPS podaje dokładne położenie i prędkość pojazdu. Układ GPS odgrywa kluczową rolę w przypadku kontroli prędkości, gdy użytkownikowi zostanie zarzucone złamanie przepisów.

Kamera MiVue 785 została wyposażona w system ADAS (Advanced Driver Asistance System), na który składają się dwa systemy wspierające bezpieczeństwo kierowcy. Pierwsze z nich, LDWS (Line Departure Warning System), umożliwia wykrywanie przez wideorejestrator białych linii na drodze. Kierowca po zmianie pasa otrzyma informację o czynności, którą właśnie wykonał. Możliwie jest też uruchomienie systemu ostrzeżeń przed kolizją z pojazdem poprzedzającym, czyli FCWS (Front Collision Warning System). Kamera w oparciu o system GPS dokonuje obliczeń odległości samochodu przed obiektywem i zmian jego prędkości, posługując się algorytmem rozpoznawania pojazdów, wyznaczaniem linii horyzontu oraz maski samochodu. Uzyskane wyniki służą do generowania ostrzeżeń, które ułatwiają reakcję w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze.

Wideorejestrator ma wbudowaną bazę wszystkich zainstalowanych fotoradarów, którą można co miesiąc aktualizować.

Kamera jest dostępna w Polsce od czerwca br. Jej sugerowana cen wynosi 649 zł.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane