strona główna Aktualności Projekt "Pokolenie ZERO"
2017-10-13, ostatnia aktualizacja 2017-10-13 06:00

Projekt "Pokolenie ZERO"

Fot. Continental

Fot. Continental

W październiku wystartował ogólnopolski projekt ,,Pokolenie ZERO", poświęcony "Wizji Zero" realizowanej przez firmę Continental.

"Wizja Zero" zakłada zredukowanie do zera liczby wypadków, rannych i ofiar śmiertelnych. Głównym celem, który przyświeca projektowi ,,Pokolenie ZERO" jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpośrednio związane z bezpieczeństwem na drogach, czyli edukację kierowców, samochodowe systemy bezpieczeństwa, rozwiązania poprawiające jakość infrastruktury drogowej i zaawansowane technologicznie opony.

Bohaterami projektu, należącymi do "Pokolenia ZERO", są ludzie urodzeni po 2024 roku: 13-letni Hubert, 18-letni Xawery oraz 25-letnia Lili i 27-letni Franek, którzy o wypadkach drogowych słyszeli jedynie na lekcjach historii lub z opowiadań swoich rodziców i dziadków. W ich bezpiecznym świecie nie ma miejsca na błędy człowieka za kierownicą: tzw. jednostki mobilne (samochody przyszłości) są wyposażone w szereg systemów i czujników w pełni wspierających kierowcę podczas jazdy, we wszystkich manewrach, a rozwinięta infrastruktura drogowa wykorzystuje innowacyjne technologie, by poprawić bezpieczeństwo na drogach. Wasi dostawcy

Podobne

Polecane