2017-11-24, ostatnia aktualizacja 2017-11-24 11:11

Lightmaster MC17

Fot. AutopStenhoj

Fot. AutopStenhoj

Firma AutopStenhoj oferuje nowy tester oświetlenia samochodowego.

Urządzenie Lightmaster MC17 służy kalibrowania nowoczesnych reflektorów ksenonowych i LED oraz gwarantuje, że nie będą one oślepiać kierowców nadjeżdżających z przeciwka.

Obowiązujące od 2014 roku w Niemczech przepisy dotyczące badań technicznych wymagają przeprowadzenia odpowiedniej regulacji reflektorów. Model Lightmaster MC17 pozwala spełnić te wymagania.

Przepisy związane z kalibracją określają precyzyjnie warunki, które musi spełnić stanowisko pomiarowe (dotyczy to m.in. poziomowania podłogi). Lightmaster MC17 może być stosowany nawet w sytuacji, gdy nierówność podłoża sięga 3°. W czasie dokonywania regulacji oświetlenia położenie tylnej osi pojazdu może być zmieniane w celu ustawienia auta w poziomie.

Urządzenie pozwala kalibrować reflektory w pojazdach osobowych, vanach i ciężarówkach. Tester jest obsługiwany za pomocą 7-calowego ekranu dotykowego. Duże soczewki Fresnela ułatwiają odpowiednie ustawienie wiązki lasera testowego.

Źródłem zasilania w urządzeniu Lightmaster MC17 są akumulatory litowo-jonowe. Oprogramowanie testera jest aktualizowane przez złącze USB.

Lightmaster MC17 jest oferowany w wersji z gumowymi kółkami lub z systemem szynowym.

Tester otrzymał w październiku br. aprobatę niemieckiego TÜV Nord.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane