strona główna Aktualności ProfiAuto PitStop
2018-04-16, ostatnia aktualizacja 2018-04-16 06:00

ProfiAuto PitStop

Fot. ProfiAuto

Fot. ProfiAuto

Sieć ProfiAuto po raz kolejny sprawdzi stan techniczny samochodów w Polsce, Czechach i na Słowacji w ramach serii wydarzeń ProfiAuto PitStop.

Czwarta edycja PitStopu obejmie 100 akcji: przeglądy stanu technicznego samochodów, porady mechaników i lekcje tematyczne w szkołach.

Specjaliści ProfiAuto za darmo skontrolują kilka tysięcy samochodów. Podobnie jak w trakcie poprzednich edycji organizatorzy wraz z przedstawicielami sieci ProfiAuto Serwis, partnerami i producentami części zamiennych przypomną kierowcom, na co należy zwracać uwagę w pojazdach i dlaczego regularne kontrole są tak ważne dla bezpieczeństwa na drodze.

Mobilne centrum diagnostyczne pojawi się w wybranych miastach Polski, Czech i Słowacji. Kontrole techniczne odbędą się między innymi na parkingach przy centrach handlowych.

W każdym miejscu powstanie miasteczko PitStopowe. Jego centralnym elementem będzie samochód podzielony na część serwisową i biurową, w której uczestnicy akcji będą mogli porozmawiać z mechanikami i ekspertami ProfiAuto. Przy samochodzie serwisowym zainstalowany zostanie namiot, w którym odbywać się będą badania techniczne.

Mechanicy skontrolują zawieszenie, układ kierowniczy, oświetlenie, wycieraczki i akumulator oraz stan ogumienia i ciśnienie w oponach. Nowością będą kontrole płynu chłodniczego, a także filtra kabinowego oraz temperatury wrzenia płynu hamulcowego.

Tegorocznej edycji ProfiAuto PitStop po raz pierwszy towarzyszą akcje prospołeczne w wybranych szkołach. Będą to cykle tematycznych lekcji dla młodzieży związane z szeroko pojętymi zagadnieniami bezpieczeństwa na drodze. Część zajęć ma bezpośrednio odnosić się do stanu technicznego pojazdów i tego, jak przekłada się on na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Partnerami akcji ProfiAuto PitStop 2018 są marki ATE, Mann-Filter, OSRAM i Varta.

Harmonogram badań: profiauto.pl

TagiWasi dostawcy

Polecane