strona główna Aktualności XIX Olimpiada Techniki Samochodowej
2018-05-17, ostatnia aktualizacja 2018-05-17 11:39

XIX Olimpiada Techniki Samochodowej

Fot. AS-PL

Fot. AS-PL

12 maja w siedzibie firmy Bosch w Warszawie odbył się finał Olimpiady Techniki Samochodowej. Wzięło w nim udział 13 najlepszych uczniów szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej, wyłonionych we wcześniejszym, teoretycznym etapie.

Finaliści mieli do wykonania dwa zadania praktyczne. Pierwsze z nich polegało na wykryciu rodzaju awarii silnika o zapłonie samoczynnym. Badanym samochodem był Volkswagen Golf VII 2,0 TDI, wyposażony w układ wtryskowy common rail. Jego użytkownik zgłosił podejrzany brak mocy silnika w warunkach średniego i dużego obciążenia.

W drugim zadaniu należało ustalić przyczynę awarii, która skutkowała niesprawnością wielu układów i była sygnalizowana świeceniem lampek kontrolnych. Badanym pojazdem był Volkswagen Golf VI.

Firma AS-PL uczestniczyła w wydarzeniu jako sponsor wspierający.

Zwycięzcą olimpiady został Arkadiusz Kałęcki z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. Tytuł Samochodowej Szkoły Roku otrzymał Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi.

Rywalizacji uczniów towarzyszył odbywający się równolegle panel ekspertów omawiających bieżące tematy związane z motoryzacją. Przedstawicielka AS-PL zaprezentowała firmę oraz jej ofertę, zwracając szczególną uwagę  na systemy start-stop. W imieniu firmy przekazano zwycięzcy nagrodę w postaci zestawu głośnomówiącego marki Jabra, a Samochodowa Szkoła Roku otrzymała przekroje rozrusznika i alternatora marki AS przeznaczone dla celów dydaktycznych.

Relację z wydarzenia: as-pl.com/news/plugins/single?id=910Wasi dostawcy

Polecane