strona główna Aktualności Kolejna szkoła w programie "Młode Kadry"
2019-04-09, ostatnia aktualizacja 2019-04-09 14:14

Kolejna szkoła w programie "Młode Kadry"

Fot. Inter Cars

Fot. Inter Cars

Lista szkół należących do programu Młode Kadry powiększyła się o kolejną placówkę – Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie.

Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 jest najstarszą szkołą samochodową w Polsce. Placówka kontynuuje historię i tradycję powstałej w 1925 r. Państwowej Szkoły Technicznej, w której akcie erekcyjnym zapisano: „szkoła średnia techniczna typu zasadniczego dla kształcenia pracowników, konstruktorów i techników, dla fabryk, warsztatów i zakładów przemysłowych, lotniczych i samochodowych”.

„Młode Kadry” to zainicjowany w 2012 roku program firmy Inter Cars. Polega on na dostarczaniu wiedzy oraz zwiększaniu umiejętności technicznych nauczycieli i uczniów poprzez dostęp do szkoleń (tradycyjnych i na platformie e-learningowej). W ramach akcji placówki oświatowe są doposażane w nowoczesny sprzęt warsztatowy. Program wspiera też konkurs wiedzy i umiejętności Young Car Mechanic oraz praktyki i staże dla najlepszych uczniów.

Obecnie w programie „Młode Kadry” uczestniczą 23 szkoły techniczne. Parterami strategicznymi projektu są firmy Castrol, Contitech, NTN SNR, SKF, Osram, Mahle, Bilstein, Bosch, Schaeffler, BioService i Q Service Castrol.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane