strona główna Wywiady Kredyt z gwarancją BGK sposobem na trudne czasy
2020-11-04, ostatnia aktualizacja 2020-11-04 06:00

Kredyt z gwarancją BGK sposobem na trudne czasy

Już co drugi udzielany kredyt dla mikroprzedsiębiorców w Banku BNP Paribas jest zabezpieczany gwarancją de mininimis BGK. To nie powinno dziwić, bo dla przedsiębiorców to prosty sposób nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa spłaty kredytu, ale też na uzyskanie wyższych kwot finansowania na atrakcyjnych warunkach.

Obecnie zmagamy się z drugą falą pandemii. Czy małe firmy mogą liczyć na preferencyjne warunki w kredytach w tym czasie?

Kamil Olszewski, dyrektor Departamentu Kredytów Detalicznych i Biznesowych BNP Paribas: Już podczas pierwszej fali pandemii Bank dostosował ofertę do nowych realiów, wprowadzając na preferencyjnych warunkach produkty zabezpieczone gwarancjami de minimis BGK. W celu wsparcia przedsiębiorców w dostępie do nowego finansowania, do ustalonej przez BGK prowizji na poziomie 0% za udzielenie gwarancji, Bank odstąpił od pobierania prowizji za udzielenie kredytu objętego taką gwarancją. Warto zaznaczyć, że gwarancje de minimis mogą sięgnąć nawet 80% kwoty kredytu, co stanowi skuteczne zabezpieczenie i pozwala na uzyskanie atrakcyjnych kwot finansowania – niejednokrotnie znacznie wyższych niż w przypadku braku zabezpieczeń.

Czy gwarancje de minimis są skutecznym wsparciem małych i średnich firm oraz jakie to są formy pomocy?

Jak najbardziej. Gwarancje de minimis traktowane jako zabezpieczenie kredytu, z punktu widzenia oceny ryzyka kredytowego, skutecznie zwiększają bezpieczeństwo spłaty udzielonego finansowania. Jednocześnie pozwalają na uzyskanie wyższych kwot finansowania oraz bardziej atrakcyjnych warunków cenowych. Co więcej, w przypadku kredytów zabezpieczonych hipoteką, zastosowane jako dodatkowe zabezpieczenie kredytu – pozwalają na wydłużenie okresu kredytowania nawet do 180 m-cy. Co za tym idzie - dzięki niższej racie, Klient ma możliwość na zwiększenie dostępności finansowania.

Na jakie cele firmy głównie przeznaczają finansowanie z banku i o jak duże kwoty mogą się ubiegać?

W ramach oferty Banku BNP Paribas proponujemy przedsiębiorcom trzy rodzaje kredytów. „Kredyt w rachunku bieżącym niezabezpieczony” to szansa na większą elastyczność w zarządzaniu firmą i komfort planowania wydatków. Może być przeznaczony na dowolny cel. Okres kredytowania to 12 lub 24 miesiące, a gwarancji trzy miesiące dłuższy. Maksymalna kwota finansowania wynosi milion złotych.

„Kredyt gotówkowy nieodnawialny niezabezpieczony” umożliwia finansowanie dowolnych potrzeb w ramach bieżącej działalności firmy. Maksymalny okres kredytowania to 60 miesięcy, z czego 39 miesięcy objętych jest gwarancją de minimis BGK. Maksymalna kwota finansowania to 250 tysięcy zł. Dla przedsiębiorców planujących większe inwestycje przeznaczony jest „kredyt inwestycyjny zabezpieczony hipoteką” z maksymalną kwotą finansowania 2,2 miliona zł. Okres kredytowania może sięgnąć 180 miesięcy, a gwarancji de minimis BGK 99 miesięcy.

Jak kredyty dla firm z gwarancjami BGK są odbierane przez te podmioty?

Odbiór jest zdecydowanie pozytywny, o czym może świadczyć fakt, że już co drugi udzielany kredyt dla mikroprzedsiębiorców w Banku BNP Paribas jest zabezpieczany gwarancją de minimis. Jedną z ważniejszych kwestii dla klientów jest prosta i szybka ścieżka wnioskowania o gwarancję. Bez zbędnych formalności, które wydłużyłyby czas otrzymania finansowania działalności firmy. Dodatkowo, w stosunku do standardowego finansowania, klienci Banku BNP Paribas otrzymują preferencyjne warunki cenowe w przypadku skorzystania z gwarancji de minimis BGK. Koszt finansowania to bardzo ważna kwestia przy zaciąganiu zobowiązania, a przedsiębiorcy w tych trudnych czasach muszą liczyć uważnie każdą wydaną złotówkę.

Więcej informacji: www.bnpparibas.pl/male-firmy/finansowanie/kredyty-z-gwarancja-de-minimis-bgk
Artykuł sponsorowany

Tagi

BNP Paribas Wasi dostawcy
Polecane


ver. 2023#2