2022-11-30, ostatnia aktualizacja 2022-11-30 17:06

Linia nowoczesnych lamp warsztatowych

Philips Xperion

Fot. Philips

Wieloletnie doświadczenie firmy Philips w branży oświetlenia warsztatowego zaowocowało wprowadzeniem na rynek linii bezprzewodowych lamp Xperion. Należą do niej bardzo nowoczesne, akumulatorowe źródła światła. Gama liczy osiem modeli.

Linię lamp warsztatowych Philips Xperion wyróżnia charakterystyczna, jaskrawa kolorystyka. Dzięki niej są one lepiej widoczne niż lampy szare lub czarne, które gubią się lub wyjeżdżają z serwisu, pozostawione nieświadomie pod maską samochodu klienta. Kolorowe obudowy nie chłoną warsztatowych zanieczyszczeń, więc po zakończeniu pracy wystarczy je przetrzeć szmatką. Wszystkie lampy z rodziny Xperion mają solidne obudowy spełniające wymagania norm IP65 oraz IK07. Cechuje je podwyższona wytrzymałość na wstrząsy, kurz i zawilgocenie. 

W lampach linii Xperion Philips zapewnił bardzo wysoką jakość światła i umożliwił użytkownikowi zarządzanie nim. W wybranych modelach można regulować zarówno jasność, jak i skupienie wiązki. Interesującą opcją jest funkcja „auto”, aktywująca lampę czujnikiem ruchu. Do innowacji doliczyć należy dostępną w niektórych lampach funkcję Find My Device, czyli praktyczny lokalizator. Większość lamp z rodziny Xperion może pełnić funkcję powerbanku, a jedna (konkretnie Flood Audio) jest ponadto wyposażona w głośnik Bluetooth.

Wszystkie lampy z rodziny Xperion mają praktyczne uchwyty – przemyślaną kombinację haczyków i magnesów, zaprojektowaną specjalnie dla każdego modelu. Zastosowany w lampach w wysokiej jakości akumulator wystarcza, zależnie od wersji lampy oraz intensywności świecenia, od 4,5 do nawet 12 godzin.

Pillar i UV Pillar
Pillar to podstawowa, „słuchawkowa” lampa robocza, wyposażona w kilka źródeł światła. Jeden z modułów LED można wygodnie odchylać, tak aby jak najlepiej oświetlić obszar roboczy. W wersji UV (UV Pillar) lampa ma także wbudowany punkt LED UV, który przydaje się do wykrywania nieszczelności i wycieków, np. z układów klimatyzacji. Lampy Pillar i UV Pillar wyróżniają się mocnym światłem, długim czasem pracy akumulatora, wysokim współczynnikiem CRI, a także funkcją lokalizatora Find My Device.

Lampy Pillar i UV Pillar

Magiczne „kostki” Flood
Flood Audio, Flood i Flood Mini to kolejne trzy lampy warsztatowe. Przypominają kostki, mają regulację wiązki światła, a dzięki pojemnym akumulatorom znakomicie nadają się do ciągłego oświetlania stanowiska pracy. Mają tzw. pamięć oświetlenia, czyli po ponownym włączeniu świecą w takim trybie, w jakim zostały wcześniej wyłączone. Cała trójka ma oryginalny system mocujący – specjalny magnetyczny uchwyt, który w zależności od ustawienia może być jednocześnie hakiem lub obejmą.

Wersja Mini z ledowym wskaźnikiem stanu naładowania jest wystarczającym źródłem dodatkowego światła. Wyposażono ją także w funkcję lokalizatora Find My Device.

Lampy z serii Flood

Większym modelem jest Flood. W trybie wzmocnionym emituje aż 1000 lm (Mini – 500 lm), ma mocniejszy akumulator z cyfrowym wyświetlaczem stanu naładowania i może pełnić funkcję power banku. Wyposażono go w czujnik ruchu, który pozwala na zdalne/automatyczne włączanie/wyłączanie. Flood Audio to topowy model w gamie, który ma wszystkie cechy wersji Flood a ponadto wbudowany głośnik Bluetooth.

Pocket
Xperion Pocket to kompaktowa, ale mocna lampa wielkości walkmana. Oprócz podstawowego źródła światła dysponuje dodatkowym punktem świetlnym na elastycznym wysięgniku o długości 25 cm i doskonale sprawdza się w niewielkich przestrzeniach. Szeroki strumień światła podstawowego 300 lm w trybie zwiększonej mocy zapewnia jasne światło. Wyposażenie w silny magnes i haczyk ułatwia zamocowanie w trybie doświetlającym pracę.

Modele Pocket, Slim i Line

Slim i Line – doskonałe lampy inspekcyjne
Slim jest idealna do małych przestrzeni. Dzięki jasności do 250 lm w trybie Eco i 500 lm w trybie zwiększonej mocy oraz wyjątkowemu, obrotowemu modułowi świetlnemu 270° pozwala skierować silną wiązkę światła tam, gdzie jest ona potrzebna.

Line jest nieco większa i generuje szeroką wiązkę światła o kącie 110o. Jasność wynosi 150 lm w trybie Eco oraz 300 lm w trybie zwiększonej mocy. Jest współczesnym odpowiednikiem starych, ledowych lamp warsztatowych, z których korzystał niemal każdy mechanik. Bezprzewodowa, z mocnym akumulatorem, zapewniająca mocne światło, odporna na uderzenia, wodę i rozpuszczalniki, doskonała zarówno do świecenia punktowego, jak i do oświetlania większych obszarów.   Wioletta Pasionek
Marketing Manager Central Europe Lumileds PolandWasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023