strona główna Układy elektryczne i elektroniczne Rozwiązanie problemów z instalacją LED
2023-12-11, ostatnia aktualizacja 2023-12-11 15:11

Rozwiązanie problemów z instalacją LED

Nowe adaptery są kompatybilne ze wszystkimi seriami Philips LED

Philips

Nowe adaptery są kompatybilne ze wszystkimi seriami Philips LED

Wymiana tradycyjnych żarówek halogenowych na retrofity LED wiąże się czasem z pewnymi niedogodnościami, takimi jak komunikaty błędów na desce rozdzielczej, migotanie świateł lub ich przyciemnienie. Philips oferuje nową generację adapterów, które dzięki konstrukcji 3w1 eliminują wszystkie te problemy.

Komunikaty błędów na desce rozdzielczej lub migotanie oświetlenia to dwa popularne problemy, jakie czasem pojawiają się po wymianie żarówek halogenowych na retrofity LED. Do tej pory jedynym sposobem ich usunięcia była wstępna diagnostyka układu i montaż adapterów CANbus, które gwarantują pełną kompatybilność retrofitów z instalacją CAN. Niestety, ze względów technicznych należało wybierać pomiędzy dwoma różnymi typami adapterów lub – w razie takiej potrzeby – montować oba jednocześnie. Adaptery nowej generacji Philips łączą w sobie cechy wszystkich popularnych typów adapterów starszej generacji i dzięki temu nie trzeba sprawdzać, który adapter będzie potrzebny, ani tym bardziej montować dwóch. Montaż jednego nowego adaptera rozwiązuje większość typowych problemów z adaptacją.

Nowe adaptery są kompatybilne ze wszystkimi seriami Philips LED, w tym z homologowaną na wybranych rynkach serią Philips Ultinon Pro6000. Jedynym warunkiem montażowym jest prawidłowy dobór adaptera do typu żarówek (H7, H4, H11, H8, H16, HB3, HB4 i HIR2). Wszystkie adaptery nowej generacji cechuje najwyższa jakość wykonania. Są one zgodne z EMI w zakresie zakłóceń lektromagnetycznych, zabezpieczone przed pyłem i wodą w klasie IP65. Ich konstrukcja ułatwia instalację, a zastosowane trwałe materiały zapewniają długą żywotność (produkt ma 2-letnią gwarancję z możliwością przedłużenia do 3 lat).

Nowy CANBus stanowi połączenie rezystora i kondensatora. Może rozwiązać trzy najpopularniejsze problemy po montażu retrofitów:
1) komunikat o błędzie na desce rozdzielczej (komunikat przepalonej żarówki),
2) nieprawidłowe działanie retrofitów przy niskich temperaturach,
3) migotanie związane z systemem PWM.Wioletta Pasionek
Marketing Manager Central Europe Lumileds Poland

Tagi

Philips  retrofity Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2