2020-06-12, ostatnia aktualizacja 2020-06-12 06:00

VARTA Partner Portal

Fot. VARTA

Fot. VARTA

Po europejskich drogach porusza się ponad 40 000 modeli samochodów, co oznacza, że nawet eksperci mogą mieć kłopot z doborem odpowiedniego akumulatora dla każdego z nich. Pomocnym narzędziem okaże się VARTA Partner Portal. Ta sekcja na stronie VARTY udostępnia niezbędne informacje, obejmujące: wskazanie odpowiedniego typu (parametry, technologia), miejsce montażu oraz instrukcję jego wymiany.

VARTA Partner Portal składa się z czterech modułów, których celem jest wsparcie serwisów w procesie wymiany akumulatora na nowy. Coraz większa ilość pojazdów z systemami start&stop oraz bardziej zaawansowana i złożona elektronika nieraz przysparzają kłopotów. Ponadto w niektórych przypadkach czas serwisowania akumulatorów znacznie się wydłuża, ponieważ są one montowane w nietypowych lub trudno dostępnych miejscach.

Lokalizacja akumulatora w niektórych modelach samochodów jest dość nietypowa

Z oprogramowania może bezpłatnie korzystać każdy pracownik warsztatu za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Warunkiem jest rejestracja na stronie VARTY. Portal zapewnia możliwość błyskawicznego uzyskania wszystkich kluczowych informacji dotyczących poprawnej wymiany akumulatora:

  • Moduł Wyboru akumulatora umożliwia jego precyzyjne dopasowanie oraz znalezienie konkretnego produktu według numeru części na podstawie kodu wyszukiwania. W module uwzględniono także alternatywne produkty, zapewniające lepsze parametry oraz niemal wszystkie modele samochodów z systemem start&stop.
  • Dzięki modułowi Położenia akumulatora pracownicy warsztatu mogą go natychmiast odnaleźć. Za pomocą wyświetlonego schematu pokazywana jest lokalizacja urządzenia w pojeździe.
  • W ramach Instrukcji montażu wskazywany jest szacowany czas serwisowania oraz poszczególne kroki prawidłowej wymiany akumulatora. Instrukcje ułatwiają także montaż akumulatora w pojazdach z systemem start&stop, w tym także wskazanie konieczności podłączenia systemu zarządzania akumulatorem.
  • Moduł Wiedzy na temat akumulatorów zawiera m.in. informacje o akumulatorach do systemów start&stop obejmujące ich charakterystykę, zalecenia dotyczące testowania w pojazdach z tym systemem i zasady interpretacji wyników.

W ostatnich tygodniach baza danych zastosowań produktów marki VARTA została rozszerzona o ponad 7000 modeli pojazdów 165 marek, co stanowi 19,8 miliona pojazdów w samej Europie. Baza danych uwzględnia zatem ponad 94% modeli oferowanych na rynku europejskim i nie mniej niż 99,6% czyli 381 milionów zarejestrowanych pojazdów. Warsztaty mogą teraz własciwie dobrać akumulatory VARTA do 38 000 modeli samochodów.

Rejestracji dokonuje się za pomocą formularza na stronie varta-automotive.pl.
Artykuł sponsorowany

Tagi

Akumulatory  Varta Wasi dostawcy

Podobne

Polecane