strona główna Układy elektryczne i elektroniczne Testowanie alternatorów maszyną BSG-198
2020-09-09, ostatnia aktualizacja 2020-09-09 06:00

Testowanie alternatorów maszyną BSG-198

Fot. AS-PL

Fot. AS-PL

Spółka AS-PL w lutym br. stała się jedną z nielicznych firm w Europie posiadających najnowocześniejsze urządzenie testujące dla jednostek BSG (z ang. Belt Starter Generator).

Maszyna testująca BSG-198 to najnowsze urządzenie firmy D&V Electronics, kanadyjskiego producenta specjalistycznych maszyn do testowania alternatorów.

Firma D&V Electronics jest pionierem w zakresie rozwoju technologii pomiarowych i systemów testowych, które zapewniają najwyższą dokładność i niezawodność. Pracownicy zakładu produkcyjnego AS-PL korzystają z urządzeń D&V od 2014 roku. Odgrywają one kluczową rolę podczas testowania produktów w procesie regeneracji. Aktualnie w zakładzie znajdują się modele ALT-98, ALT-198, ST-16, ST-24, ST-116 i JBT-1, a reprezentanci AS-PL od 2015 roku cyklicznie udają się do siedziby D&V w Woodbridge w Kanadzie, aby poszerzać swoją wiedzę o tych specjalistycznych maszynach testujących. Ostatnia taka wizyta odbyła się w lutym br. i dotyczyła omówienia nowych funkcji i możliwości BSG-198.

Maszyna służy do testowania standardowych alternatorów oraz jednostek typu BSG używanych w pojazdach hybrydowych i z systemem start&stop. Urządzenie posiada moduł zabezpieczający komunikację CAN-ADAM, moduł komunikacyjny CAN-VEKTOR i dodatkowy zasilacz 48 V – odpowiedzialny za zasilanie w przypadku testowania różnych funkcji alternatora. Testy na BSG-198 przeprowadzane są szybciej, a wyniki zapisywane w pamięci w celu łatwiejszej konfiguracji urządzenia podczas kolejnych pomiarów. Maszyna testująca BSG-198 umożliwia pomiary w czasie rzeczywistym i jest przeznaczona dla firm zajmujących się profesjonalną regeneracją produktów.

Komputer urządzenia zapewnia zarządzanie bazą danych. Zaawansowany system uczenia się zapamiętuje wykonane pomiary i porównuje je z realizowanymi w przyszłości. W przypadku niestandardowych alternatorów pracownik wykonujący procesy ma możliwość manualnej konfiguracji oprogramowania. Sprzęt dysponuje funkcją automatycznego rozpoznawania protokołu LIN/BSS i wyposażony jest w zestaw wtyczek do popularnych aplikacji oraz czujnik temperatury otoczenia, służący do zwiększenia precyzji pomiarów.

Zaawansowane technologie pomiarowe i testowe pozwalają wyeliminować potencjalne awarie produktów.Michał Czarzasty
Dyrektor produkcji w AS-PL

Tagi

Alternatory  AS-PL Wasi dostawcy

Podobne

Polecane