strona główna Układy elektryczne i elektroniczne Regenerowane alternatory i rozruszniki
2020-10-02, ostatnia aktualizacja 2020-10-02 06:00

Regenerowane alternatory i rozruszniki

Demontaż i montaż podzespołów przeprowadzany jest ręcznie

AS-PL

Demontaż i montaż podzespołów przeprowadzany jest ręcznie

Oferta spółki AS-PL zawiera ponad 19 000 pozycji asortymentowych, odpowiadających blisko 280 000 numerów referencyjnych. Wśród nich znajdują się regenerowane alternatory i rozruszniki. W procesie tym ważna jest zarówno faza weryfikacji, jak i wiedza, co należy, a czego nie powinno się regenerować.

W Zakładzie Produkcyjnym AS-PL proces regeneracji podlega takim samym standardom, jak podczas montażu urządzenia z zupełnie nowych części. Dużą uwagę przykłada się m.in. do określenia stanu rdzenia produktu (tzw. core). Po wstępnej analizie stanu technicznego jest on rozbierany, a następnie sprawdzany pod kątem poprawności działania podzespołów elektrycznych i elektronicznych. Następnymi krokami są: jego uszlachetnienie, kompletacja produktu oraz końcowy test poprawności montażu. Proces kończy raport wykonywany na urządzeniach testujących marki D&V Electronics.

Weryfikacja

Pracownik wykonujący regenerację decyduje, czy dany rdzeń nadaje się do regeneracji. Jeśli wstępna weryfikacja jest pozytywna, rdzeń zostaje rozłożony na części. W przeciwnym wypadku podlega utylizacji, którą przeprowadza się w sposób bezpieczny i ekologiczny. Części dopuszczone do regeneracji myje się i czyści, co pozwala na dokładniejszą weryfikację ich stanu faktycznego. Poszczególne podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne zostają poddane odpowiednim pomiarom i testowaniu za pomocą specjalistycznych urządzeń. Ma to na celu przywrócenie wszystkim tym elementom ich pierwotnych parametrów.

Regeneracja

Podczas regeneracji zwraca się szczególną uwagę na wymianę starych lub zużytych łożysk czy pierścieni ślizgowych. W przypadku alternatora wymianie może podlegać szereg części, takich jak: wirnik, stojan, mostek prostowniczy czy regulator. W rozruszniku mogą to być styki łącznika elektromagnetycznego lub cały łącznik, szczotko-trzymacz, wirnik, a także bendiks i jego podzespoły.

Kontrola parametrów technicznych rozrusznika po regeneracji

Nie regeneruje się uszkodzonych obudów oraz elektroniki regulatora alternatora, a w domowych warunkach odradza się napraw bendiksa w rozruszniku. Specjalistyczne firmy, takie jak AS-PL, dysponują częściami zamiennymi i odpowiednim oprzyrządowaniem, jakiego z pewnością nie ma w małych, przydomowych warsztatach.

Urządzenia przeznaczone do wysyłki

Duży nacisk położony jest na uszlachetnienie części, aby po zregenerowaniu nie odbiegały jakością od produktów OEM (Original Equipment Manufacturer). Kolejnym etapem jest poddanie ich kosmetyce, czyli przygotowanie do lakierowania stojanów oraz wirników, którego celem jest zabezpieczenie uzwojeń przed przebiciem izolacji, a elementów stalowych – przed korozją.

Faza testów końcowych

Pracownik odpowiedzialny za kompletację produktu szczegółowo sprawdza, czy występują miejsca ocierania i oporów mechanicznych podczas pracy elementów łożyskowanych. Weryfikuje on także poprawność działania układu elektrycznego. Wszystkie produkty przechodzą serię specjalistycznych testów na przeznaczonych do tego celu maszynach w trakcie kolejnych etapów procesu regeneracji. Końcowe raporty testowe dołączane są do opakowania i wraz z produktem trafiają do rąk finalnego nabywcy urządzenia. Jeśli proces zostanie przeprowadzony w profesjonalny sposób, to produkt regenerowany nie odbiega jakościowo i funkcjonalnie od nowego urządzenia, co potwierdza udzielana przez firmę gwarancja. Dla nowego czy regenerowanego urządzenia okres gwarancji w AS-PL wynosi dwa lata.

Do zregenerowanych urządzeń dołączone zostają wydruki testów kontrolnych

Obowiązujący w firmie system zarządzania jakością ISO 9001:2015 potwierdza, iż działalność spółki jest prowadzona nie tylko zgodnie ze standardami jakościowymi, lecz również w sposób kontrolowany wpływa na środowisko naturalne.Leszek Moritz
Inżynier produkcji AS-PL


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2