strona główna Lakiernictwo Cromax to większa wydajność
2020-12-08, ostatnia aktualizacja 2020-12-08 06:00

Cromax to większa wydajność

Fot. Axalta

Fot. Axalta

Cromax jest globalną marką renowacyjną firmy Axalta – wiodącego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych. Innowacyjne rozwiązania, obejmujące m.in. platformę ChromaConnect oraz system Ultra Performance Energy, zostały opracowane specjalnie z myślą o warsztatach lakierniczych.

Głównym celem marki jest dostarczanie narzędzi oszczędzających czas, materiały i energię, co w praktyce warsztatowej przekłada się na większą wydajność pracy. Produkty Cromax zapewniają lakiernikom niezwykłą elastyczność oraz optymalizują proces lakierowania, co z kolei przyspiesza ich pracę.

ChromaConnect

Jest to zaawansowany cyfrowy system zarządzania kolorem, który dzięki możliwości bezprzewodowego, cyfrowego dopasowywania i mieszania kolorów daje lakiernikom pełną kontrolę nad każdym aspektem zarządzania kolorem, a potrzebują do tego jedynie urządzeń z dostępem do Wi-Fi. Platforma obsługuje nie tylko bezprzewodowe wagi i drukarki, lecz także zaawansowany spektrofotometr ChromaVision Pro Mini marki Cromax oraz ChromaWeb – kompleksową platformę do wyszukiwania kolorów w chmurze.

System dostępny jest w trzech wariantach. Pierwszy to ChromaConnect Pro – w pełni cyfrowe rozwiązanie do zarządzania kolorem, które wykorzystuje spektrofotometr ChromaVision Pro Mini i nie wymaga komputera. Drugie – ChromaConnect Plus – łączy się z tabletem lub komputerem przez Wi-Fi lub kabel. Trzecie – ChromaConnect Basic – korzysta ze spektrofotometru oraz bazy kolorów w chmurze.

System ChromaConnect Pro eliminuje wąskie gardła w warsztacie, np. konieczność oczekiwania na wolne stanowisko w mieszalni. Ogranicza również do minimum potrzebę przemieszczania się pracowników.

Spektrofotometr ChromaVision Pro Mini jest łatwy i intuicyjny w użyciu, a do tego bardzo dokładny. Z ChromaWeb na smartfonie można korzystać w dowolnym miejscu warsztatu i przesyłać recepturę lakieru bezpośrednio do mieszalni. Skraca to czas, znacznie usprawnia pracę i zwiększa jej wydajność.

Ultra Performance Energy

Dzięki technologii zastosowanej w systemie Ultra Performance Energy lakiernicy mogą odpowiednio dobierać produkty zależnie od potrzeb i natężenia pracy. Zachowanie równowagi pomiędzy szybkością a zużyciem energii pozwala osiągać znakomite rezultaty.

System Ultra Performance Energy składa się z:

  • ściereczek PS1800 Metal Pretreatment Wipes;
  • podkładów nawierzchniowych PS1081, PS1084 oraz PS1087 Ultra Performance Energy Surfacer;
  • podkładów niewymagających szlifowania NS2081, NS2084 oraz NS2087 Ultra Performance Non-Sanding Surfacer;
  • lakierów bazowych Cromax Pro Basecoat;
  • nowego lakieru bezbarwnego CC6750 Ultra Performance Energy System Clear.

Korzyści z wdrożenia systemu są widoczne od razu, gdyż zapewnia on dużą elastyczność. Gdy lakiernik ma dużo pracy, może wybrać krótki czas schnięcia, a gdy mniej – suszenie w temperaturze otoczenia. Podkłady Ultra Performance Surfacer można nakładać w dowolnej chwili, ponieważ schnięcie trwa zaledwie pięć minut, a bezbarwny lakier CC6750 Ultra Performance Energy System Clear nie wymaga aktywacji lakieru bazowego Cromax Pro Basecoat. Wszystko to znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces.Thomas Cool
Cromax Training and Technical Service Leader na region EMEA

Tagi

Cromax  Lakiernictwo 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2