strona główna Wyposażenie Osram LEDinspect Heli 1000
2021-01-01, ostatnia aktualizacja 2021-01-01 06:00

Osram LEDinspect Heli 1000

Fot. OSRAM

Fot. OSRAM

Doświetlenie podwozia podczas pracy na podnośniku jeszcze nigdy nie było tak proste. Za sprawą nowej lampy inspekcyjnej firmy Osram – LEDinspect Heli 1000 praca w warsztacie jest komfortowa, a każdy detal pojazdu wyraźnie widoczny.

LEDinspect Heli 1000 to jedna z kilku wprowadzonych niedawno przez firmę Osram lamp inspekcyjnych. Nowa oprawa warsztatowa LED sprawdza się zarówno w oświetleniu ogólnym, jak i podczas czynności wykonywanych w komorze silnika lub przy podwoziu pojazdów. Lampę można umieścić na dołączonym statywie osiągającym maksymalną wysokość 1,75 m. Umożliwia to wygodną pracę szczególnie wtedy, gdy pojazd znajduje się na podnośniku – precyzyjnie skierowane światło dociera tam, gdzie jest potrzebne. LEDinspect Heli 1000 dysponuje również wbudowanym haczykiem, co pozwala wykorzystać różne możliwości zamocowania, zwłaszcza podczas prac wymagających obu rąk.

Najważniejszym elementem nowej lampy jest jej wielokierunkowa, regulowana głowica. Górna część lampy składa się z trzech ruchomych elementów, przypominających śmigło helikoptera. Każdy z nich daje się ustawiać niezależnie od pozostałych.

Lampę można wykorzystać jako oświetlenie ogólne w warsztacie oraz do precyzyjnego doświetlenia poszczególnych elementów podwozia lub silnika. Możliwość regulacji natężenia pozwala uzyskać zarówno bardzo jasne światło przez 5 godzin, jak i nieco słabsze przez czas dwukrotnie dłuższy. Przy mocy zaledwie 10 W lampa zapewnia strumień świetlny 1000 lumenów. W oprawie znajduje się 57 diod o chłodnobiałej barwie światła 6000 K. Niezwykle wytrzymała i odporna obudowa o klasie ochrony IP44/IK06 zabezpiecza przed wnikaniem pyłu, brudu i kurzu, a także przed rozbryzgami wody ze wszystkich kierunków. Podobnie jak pozostałe lampy z oferty została skonstruowana tak, by maksymalnie ułatwić pracę i uczynić ją komfortową w najtrudniejszych nawet warunkach i niedostępnych miejscach. Certyfikat CE i dwuletnia gwarancja potwierdzają jakość i wydajność produktów całej serii. Ładowanie akumulatora litowego 3,7 V (4000 mA) odbywa się przez port micro USB i trwa do 8 godzin.

Pozostałe nowości w ofercie lamp warsztatowych Osram

Oferta inspekcyjnych lamp LED marki Osram stale się powiększa. Ostatnio wprowadzono do sprzedaży nowe modele serii LEDinspect do zastosowań profesjonalnych i domowych.

LEDinspect Space 1000 to lampa, której trzeba poświęcić szczególną uwagę. Trzy osobne i sterowalne głowice o łącznej liczbie 60 LED zapewniają wielokierunkowe światło i stwarzają możliwość elastycznego dopasowania do poszczególnych obszarów wymagających doświetlenia. W trybie maksymalnej pracy lampa może emitować strumień świetlny o łącznej wartości aż 2000 lumenów. Boczne głowice można odłączać od głównej obudowy i wykorzystywać do różnorodnych zastosowań. Oprawy można używać także jako reflektora lub latarki. Wytrzymała konstrukcja chroni przed wnikaniem cząstek o średnicy ? 1 mm, a także przed rozbryzgami wody ze wszystkich kierunków. Lampa jest bardzo odporna na nacisk, a czas jej działania wynosi od 4 do 12 godzin.

Przenośne oprawy LEDinspect Flood (10 W i 20 W) to niezwykle trwałe lampy do napraw samochodów oraz innych prac remontowych lub malarskich. W zależności od modelu liczba diod wynosi 25 (wersja 10 W) lub 44 (wersja 22 W). Temperatura barwowa 6000 K i możliwość regulacji strumienia świetlnego (w zależności od modelu: 600–2000 lm) pozwalają na optymalne oświetlenie pożądanego miejsca. LEDinspect Flood mają także stojak kątowy, który umożliwia doświetlenie pomieszczeń i powierzchni bez konieczności użycia rąk. Klasa ochrony IP54 oraz IK06 czynią je niezwykle odpornymi na czynniki zewnętrzne. Oprócz standardowej funkcji oświetlenia, lampy mogą także działać w trybie migania; mają też wbudowany powerbank z dwoma gniazdami USB. Jest to świetny sposób na wykorzystanie ich również jako urządzeń do ładowania. Akumulator litowy pozwala na pracę od 5 do 20 godzin (zależnie od ustawionego trybu).

Oprawy Mini CP 80 oraz LEDinspect Pro 180 – choć gabarytowo niewielkie – mają znakomite parametry użytkowe i klasę ochrony IP44/IK06. Ich odporne obudowy chronią przed wnikaniem cząstek kurzu i brudu, a także przed rozbryzgami wody. Dzięki trwałym i jasnym diodom (10 LED w Mini CP 80 i 16 LED w Pro 180) lampy zapewniają idealne oświetlenie wąskich i trudno dostępnych miejsc, a możliwość regulacji strumienia świetlnego pozwala na dopasowanie oświetlenia do konkretnych wymagań. Oprawy świecą chłodnobiałą barwą (6000 K), mają funkcję latarki oraz wbudowany magnes i hak, dzięki czemu pozwalają na komfortową pracę bez użycia rąk. Zasilane trzema bateriami AAA, zapewniają nieprzerwane działanie od 2 do nawet 6 godzin (w zależności od wybranego trybu strumienia świetlnego).Magdalena Bogusz
Marketing Manager Specialty Lighting EE & MEA Osram

Tagi

LED  Oświetlenie  Osram Wasi dostawcy

Podobne

Polecane