strona główna Wyposażenie Osram BatteryStart Pro 700
2021-02-08, ostatnia aktualizacja 2021-02-08 06:00

Osram BatteryStart Pro 700

Fot. Osram

Fot. Osram

Osram BatteryCare to rodzina niedawno wprowadzonych urządzeń do konserwacji akumulatorów. Spośród nich na szczególną uwagę zasługuje booster BatteryStart Pro 700, przeznaczony przede wszystkim dla warsztatów i aut pomocy drogowej.

BatteryStart Pro 700 to profesjonalny, a przy tym kompaktowy booster z baterią litowo-żelazowo-fosforanową o pojemności 78,6 Wh. Urządzenie w kilka chwil pozwoli bez problemu uruchomić silniki benzynowe o pojemności do 8 l oraz wysokoprężne do 6 l. Zastosowanie litowej baterii to z kolei aż o 75% niższa masa w porównaniu z boosterami kwasowo-ołowiowymi o takich samych parametrach. Pro 700 waży nieco ponad 4,5 kg, dzięki czemu może być z łatwością eksploatowany w dowolnym miejsu. Wytrzymała konstrukcja zapewnia dużą odporność na czynniki zewnętrzne i trudne warunki pracy.

Cechą szczególną urządzenia jest możliwość doładowania go za pomocą uruchomionego właśnie pojazdu. Wystarczy zostawić booster podłączony do akumulatora przez zaledwie 60 sekund, by naładował się ponownie do stanu wyjściowego. Jest to więc niemal perpetuum mobile. Oczywiście Pro 700 można także ładować klasycznie, czyli z gniazdka 230 V. Inteligentne kable podłączeniowe z zabezpieczeniem przed odwrotną polaryzacją, zwarciem i skokami napięcia zapewniają bezpieczne połączenie jump startera z samochodem.

Obok tego profesjonalnego urządzenia w ofercie firmy Osram znajdują się także podręczne jump startery dla kierowców. Pozostałe boostery serii BatteryStart są niewielkie i zmieszczą się bez problemu w bagażniku, schowku czy kieszeni w drzwiach. Do wyboru są trzy modele – OBSL 200, 300, 400. Za pomocą tych niewielkich urzadzeń można uruchamiać samochody o mniejszej pojemności oraz motocykle, a także pojazdy SUV, auta dostawcze i furgonetki. Produkt BatteryStart 400 jest dodatkowo wyposażony w gniazdo 12 V.

W powyższych modelach znajdują się gniazda USB, dzięki czemu mogą one pełnić także rolę powerbanku. W razie potrzeby doładują telefony komórkowe, aparaty, tablety itp. Zestaw zawiera etui chroniące przed uszkodzeniem.

Do serii Osram BatteryCare należą inteligentne prostowniki w liczbie trzech modeli – OEBCS 904, 906 i 908. Ostatnia cyfra w nazwie urządzenia oznacza maksymalne natężenie prądu, jakim można ładować akumulator. Jako nieliczne produkty na rynku, inteligentne prostowniki Osram BatteryCharge ładują wszystkie typy akumulatorów, łącznie z litowo-jonowymi.

Wszystkie produkty są bardzo łatwe w obsłudze. Po włączeniu rozpoczynają wielostopniowy cykl ładowania, a następnie – gdy tylko akumulator zostanie w pełni naładowany – automatycznie przechodzą w tryb konserwacji i podtrzymania. Akumulatory litowo-jonowe ładowane są w cyklu 7-stopniowym, a najpopularniejsze akumulatory kwasowo-ołowiowe/AGM – w 9-stopniowym.

Osram BatteryCharge są kompatybilne z pojazdami wyposażonymi w system start-stop i mają funkcję podtrzymania, która pomaga chronić akumulator przed całkowitym rozładowaniem zimą lub podczas dłuższego postoju.

Prostowniki wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem i zabezpieczenie zapobiegające uszkodzeniom instalacji elektrycznej samochodu przed skutkami odwrotnego podłączenia biegunów. Obsługuje się je jednym przyciskiem.Magdalena Bogusz
Marketing Manager Specialty Lighting EE & MEA Osram

  • 2021-02-17 22:18

    dalex-hinc@wp.pl

    Dariuhsz hinc

    Jaka cena ?)

    skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane