strona główna Wyposażenie Dziesięć lat marki ROOKS
2021-04-13, ostatnia aktualizacja 2021-04-13 14:18

Dziesięć lat marki ROOKS

Fot. ROOKS

Fot. ROOKS

1 kwietnia obchodzimy dekadę istnienia marki ROOKS, która od początku kierowana jest do profesjonalistów z branży motoryzacyjnej. Narzędzia skonstruowane są tak, aby każdy mechanik miał pod ręką produkt umożliwiający sprawne i bezpieczne wykonanie pracy.

W narzędziach ROOKS widoczne są światowe trendy w rozwoju narzędzi ręcznych, elektrycznych i pneumatycznych. Wiele produktów działa w oparciu o specjalistyczne technologie, jak choćby silnik pneumatyczny typu Boxer, oraz wyróżnia się innowacjami i wysoką wytrzymałością. ROOKS produkuje narzędzia na całym świecie – w nowoczesnych fabrykach w Polsce, Anglii, na Słowacji, na Tajwanie, w Chinach, we Włoszech i na Litwie. Ich fundamentem jest odpowiednia, trwała i niezawodna stal narzędziowa. To pewna inwestycja na długie lata i doskonały partner w serwisie samochodowym.

Historia

W roku 2011 pierwsze portfolio liczyło 23 produkty, w tym najbardziej popularny 94-częściowy zestaw narzędziowy dla serwisów samochodowych. Nasadki i akcesoria w rozmiarze 1/2” i 1/4” pozwalają wykonać niemal każdą usługę. W narzędziach ROOKS najważniejsza jest jakość. Świadczy o niej sposób wykończenia powierzchni – Micro Finish, przeznaczony do obsługi materiałów ze stali nierdzewnej. Ponadto systemy Corner Protection i Quick Lock ułatwiają pracę nasadkami i podnoszą ich wytrzymałość.

W 2012 roku do sprzedaży wprowadzono profesjonalny klucz dynamometryczny o numerze OK-02.2012 – prosty w obsłudze i niezawodny, z dwukierunkowym pomiarem momentu obrotowego. Klucz od razu stał się hitem sprzedaży i cieszył się popularnością również z powodu atrakcyjnej ceny.

W roku 2013 ofertę powiększyły narzędzia do systemów hamulcowych. Wśród nich najciekawszym produktem była specjalna prasa o numerze OK-02.0417 – przyrząd do zarabiania przewodów hamulcowych, poręczny, mocny i umożliwiający wykonanie prawidłowych połączeń zgodnie ze standardami ISO.

W 2014 roku pojawiły się narzędzia pneumatyczne, m.in. klucz OK-04.0020, który z momentem 1220 Nm stał się najbardziej uniwersalnym kluczem na rynku. Dzięki tej konstrukcji marka ROOKS uzyskała również miano: Polska Marka Gospodarki. Jego parametry: 1220 Nm, 165 mm, 140 l/min sprawiły, że po kilku miesiącach stał się najchętniej kupowanym kluczem udarowym przez wielu naszych klientów. Klucz ROOKS zużywa nawet 3 razy mniej powietrza niż konkurencyjne, a nie ustępuje im mocą.

Innowacja i zaawansowane technologie stanowiły cele, jakie postawiono marce w 2015 roku. Efekty widać w urządzeniu Vibro System ROOKS (OK-05.0030) – kompletnym, uniwersalnym zestawie do wyciągania zapieczonych wtryskiwaczy w silnikach Diesla. Technologia udaru wysokich częstotliwości sprawdza się w większości trudnych przypadków i umożliwia szybkie, bezpieczne dla głowicy wyciągnięcie wtryskiwacza.

W kolejnym roku powstała seria specjalistycznych narzędzi do silników Diesla, jak np. uniwersalny tester do świec żarowych OK-05.1101, przeznaczony do świec o różnych napięciach znamionowych. Umożliwia on diagnostykę i zapobiega nieprawidłowościom w pracy świec nawet porą letnią.

W roku 2017 ofertę wzbogacił booster OK-03.0013. Trafia on nie tylko do profesjonalistów w warsztatach, ale i do salonów, komisów samochodowych oraz klienta indywidualnego. Booster pomaga w awaryjnym uruchomieniu samochodu, ale sprawdza się również jako dodatkowe zasilanie telefonów, tabletów, kamer, aparatów i wszelkiego sprzętu elektronicznego zasilanego złączem USB.

Zastosowanie technologii Boxer do silników pneumatycznych pozwoliło w 2018 roku stworzyć narzędzia o 25% wyższej efektywności. ROOKS jako pierwszy w Polsce wprowadził klucz udarowy o numerze OK-04.0022. Narzędzia pneumatyczne „kręcą” najwięcej śrub w serwisie samochodowym i z tego powodu nasz klucz okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest lekki, mały, oszczędny i ma duży moment obrotowy, wynoszący 1360 Nm! To więcej niż klucze dłuższe o 2,5 cm i cięższe o pół kilograma! Klucz ten zapoczątkował całą rodzinę narzędzi pneumatycznych z tym innowacyjnym silnikiem.

W tym samym roku do oferty weszła 235-częściowa szafka narzędziowa OK-01.3004 i od razu stała się hitem sprzedaży. Wyróżnia ją dodatkowy boczny pojemnik na narzędzia pionowe lub chemię warsztatową. Narzędzia przechowywane są w modułach z tworzywa TPR, które nie ulegają szybkiemu zniszczeniu i są łatwe do utrzymania w czystości.

W 2019 roku nastąpił rozwój dwóch ważnych grup produktowych: lamp LED oraz małego wyposażenia serwisowego. ROOKS wprowadził na rynek szeroki program nowoczesnych, niezawodnych i estetycznych lamp zasilanych akumulatorami oraz wyposażonych w diody COB. Uznaniem cieszy się lampa OK-03.3006 o świetle 1000 lumenów i czasie pracy do 10 godzin! Reprezentantem grupy wyposażenia serwisu jest podnośnik hydrauliczny ROOKS o numerze OK-08.0003 o udźwigu 3,25 tony.

W 2019 roku powstało Centrum Techniczne ROOKS, którego celem jest dostarczanie narzędzi w pakiecie z wiedzą. Organizujemy szkolenia praktyczne i teoretyczne, przeprowadzamy testy, uczymy i pokazujemy, jak pracują nasze najlepsze narzędzia. Również demonstrujemy ich przydatność, odwiedzając naszych klientów samochodem szkoleniowym.

W roku 2020 marka kontynuowała rozwój akumulatorowej technologii litowo-jonowej, która, jak się okazuje, znalazła zastosowanie nie tylko w lampach serwisowych, ale również w profesjonalnych narzędziach akumulatorowych. ROOKS stworzył specjalną grupę narzędzi z akumulatorami w systemie współdzielonej baterii AQ-ONE. Jej flagowym modelem jest klucz udarowy OK-03.4011 z momentem 1200 Nm. Serię uzupełniają wiertarko-wkrętarka, mniejszy klucz udarowy, piła tarczowa, szlifierka i młoto-wiertarka SDS-Plus.

Plany na przyszłość

Sukces narzędzi AQ-ONE sprawił, że asortyment ten będzie systematycznie rozwijany, również dla podnoszenia jakości pracy specjalistów innych branż. Produkty wywodzące się z motoryzacji już dzisiaj zasilają asortyment narzędziowy dla elektryków, instalatorów, budowlańców oraz znajdują zastosowanie w utrzymaniu ruchu. Ten trend będzie coraz bardziej widoczny w ofercie ROOKS.

Wprowadzona w roku 2020 grupa narzędzi do serwisu olejowego nadal będzie rozwijana. Przykładem może być zlewarko-wysysarka OK-08.3001, umożliwiająca czysty, szybki i skuteczny serwis olejowy w obsługiwanych samochodach.

Trzymamy kciuki za kolejne lata, które, mamy nadzieję, poszerzą asortyment o profesjonalne narzędzia oraz innowacje znajdujące zastosowanie w motoryzacji i nie tylko.Szymon Zawada
Dyrektor rozwoju ROOKSWasi dostawcy

Polecane