strona główna Wyposażenie Oświetlenie stanowiska pracy
2021-07-01, ostatnia aktualizacja 2021-07-01 12:16

Oświetlenie stanowiska pracy

Dobra lampa robocza w pracy każdego mechanika samochodowego powinna być nie tylko drugą parą oczu, ale i rąk. Zobaczmy, z jakich modeli korzysta Adam Klimek w swoim warsztacie.

Marka Philips wykorzystuje swoje ponad stuletnie doświadczenie w konstrukcjach i produkcji źródeł światła w pojazdach mechanicznych oraz w lampach roboczych. W aktualnej ofercie znajduje się ponad dwadzieścia modeli lamp warsztatowych, co ułatwia dopasowanie ich do zakresu świadczonych usług. Są wśród nich ręczne latarki, lampy podwieszane oraz zestawy dla lakierników.

Wszystkie lampy łączy zastosowanie wydajnych diod LED. Ich biała barwa efektywnie oświetla miejsca pracy i jest neutralna dla ludzkiego oka. Lampy warsztatowe coraz rzadziej wymagają podłączenia do stałego źródła zasilania.

Równie przemyślane są rozwiązania mocowań. Philips kieruje się zasadą zapewniania „dodatkowej pary rąk”, czemu służy również regulowany kąt rozsyłu wiązki światła. Jednocześnie wszystkie konstrukcje odporne są na typowe dla warsztów samochodowych zabrudzenia, pył, działanie chemikaliów oraz uszkodzenia mechaniczne.

Lampy robocze Philips zasługują na określenie: pomocnik mechanika. Korzystają z nich zarówno osoby z małym stażem pracy, jak i dużym doświadczeniem. Jest wśród nich również Adam Klimek, który w jednym z filmów dostępnych na portalu lightingacademy.eu zaprezentował praktyczne zastosowanie lamp warsztatowych. Portal poświęcony jest różnym aspektom oświetlenia pojazdów mechanicznych i stanowisk pracy w warsztatach motoryzacyjnych.

Wybrane lampy warsztatowe z oferty marki Philips

Lampa Philips HL22M LED to tzw. „czołówka”. Dzięki elastycznej i regulowanej taśmie można ją założyć na głowę, co pozwala na podążanie wiązki światła za wzrokiem użytkownika.

Lampa charakteryzuje się temperaturą barwową rzędu 6500 K, ma regulowany strumień w zakresie 50–300 lm i zmienny kąt położenia 15–30–45 stopni. Jej wyróżnikiem jest możliwość włączania i wyłączania za pomocą gestu dłoni. Zasilana jest bezprzewodowo (do 12 h) i ładowana przez USB. Zabezpieczenie: IP67 i IK07.

Lampa warsztatowa Philips RCH25 LED to typ ręcznej latarki z układem diod 6+1 (6000 K). Rozwiązanie to pozwala wybrać zmienny strumień światła 50–500 lm lub formę wskaźnikową 300 lm. Kąt rozsyłu wiązki wynosi 120 stopni. Zasilanie bezprzewodowe pozwala na pracę do 10 godzin, ładowanie odbywa się przez stację USB. Mocowanie na obrotowy haczyk 360° lub magnes. Zabezpieczenie: IP68 i IK09.

Lampa warsztatowa Philips RCH31UV jest typem latarki z wbudowanym filtrem ultrafioletowym do wykrywania nieszczelności (np. układu chłodzenia). Źródło światła stanowi 8 diod LED o temperaturze barwowej 6000 K. Regulowany strumień pozwala na zmianę w zakresie 150–350 lm przy kącie rozsyłu wiązki wynoszącym 90 stopni. Do mocowania służy chowany i obrotowy o 360° haczyk lub magnes. Bezprzewodowa praca do 8 godzin, ładowanie przez stację USB. Zabezpieczenie: IP54, IK07.

Lampa Penlight Premium LED to konstrukcja zbliżona do długopisu. Przypomina o tym wsuwany klips, a dodatkowe mocowanie zapewnia wbudowany magnes. Źródłem światła są diody (6000 K) w układzie 4+1, generujące strumień odpowiednio: 145 i 120 lm. Kąt rozsyłu wiązki wynosi 80 stopni.Wbudowane akumulatorki zapewniają pracę do 8 godzin. Ładowanie przez USB. Zabezpieczenie: IP54, IK07.

Lampa Philips CBH52 LED przeznaczona jest do zamontowania pod maską samochodu. Optymalne dopasowanie zapewnia regulowana rozpiętość ramion do 2,08 metra. Źródłem światła są 32 diody Luxeon LED o temperaturze barwowej 5800 K umieszczone na obrotowej (360 stopni) belce. Strumień światła można regulować w zakresie 500–1200 lm. Wbudowane akumulatory pozwalają na bezprzewodową pracę do 3 godzin. Alternatywą jest podłączenie kabla sieciowego 230 V. Zabezpieczenie: IP54 i IK07.

MatchLine MDLS CRI – wszechstronna, 3-modułowa lampa robocza o mocnym białym świetle pochodzącym z trzech oddzielnych modułów pozwala widzieć oświetlane powierzchnie w naturalnych kolorach. Diody LED Lumileds Luxeon wytwarzają światło o wskaźniku CRI 92. Każdy moduł ma głowicę obracającą się w zakresie 300°, a matowy filtr redukuje lustrzane odbicia i efekt oślepiania.Wioletta Pasionek
Marketing Manager Central Europe Lumileds PolandWasi dostawcy

Podobne

Polecane