2022-02-28, ostatnia aktualizacja 2022-02-28 08:00

NexusAuto

NexusAuto

Nexus Automotive International SA jest globalnym organizatorem sieci warsztatowej. W Polsce i krajach ościennych za tworzenie sieci warsztatów NexusAuto odpowiada Nexus Automotive Central Europe sp. z o.o. (N!ACE). Projekt stworzenia międzynarodowej sieci warsztów NexusAuto i NexusTruck powstał w 2016 roku, a pierwsze umowy z warsztatami w Polsce zostały podpisane w drugiej połowie 2017 roku

Dlaczego NexusAuto?
Rynek warsztatów niezależnych w Polsce zmienia się bardzo szybko. Część dotychczasowych problemów, z którymi zmagali się mechanicy, odchodzi do lamusa, pojawiają się jednak nowe wyzwania. Czy szef warsztatu motoryzacyjnego ma czas na pilne śledzenie wszystkich zmian i odpowiednie reagowanie? Tak, ale wtedy nie znajdzie już czasu na pracę zarobkową.
Na szczęście istnieją organizacje, które wyręczą go w wielu dziedzinach mniej lub bardziej związanych z prowadzonym przez niego biznesem. Są to sieci warsztatów niezależnych, niepowiązanych z producentami samych pojazdów. W każdym przypadku rozwiązanie to jest lepsze, niż pozostawanie wolnym strzelcem walczącym samotnie na rynku.
Klucz do sukcesu i właściwego wyboru stanowi umiejętność znalezienia kompromisu pomiędzy obowiązującymi standardami a oferowanym wsparciem.

Kto za tym stoi?
Organizatorem sieci między innymi w Polsce jest Nexus Automotive Central Europe. Jesteśmy istotnym elementem Nexus Automotive International SA. Globalnie Nexus do olbrzymia organizacja: 164 dystrybutorów w 140 krajach na całym świecie. Ich obrót w 2021 roku to 35 mld euro. Partnerami Nexus jest też 86 dostawców – producentów części motoryzacyjnych, narzędzi i olejów. Powyższe to tylko zarys dobrze pokazujący potencjał organizacji, która chce wspierać zainteresowane warsztaty i dla której to one są najważniejsze.

Jakie były początki?
Z siecią warsztatową startowaliśmy ponad 20 lat po innych uczestnikach rynku z zerową rozpoznawalnością w segmencie warsztatów. Dzisiaj nikt już nie pyta, co to jest ten Nexus. W stosunkowo niedługim czasie stworzyliśmy program wsparcia warsztatów porównywalny z dotychczasowymi liderami i nadal go intensywnie rozbudowujmy…A obecnie?
W chwili, kiedy czytają Państwo ten materiał, jest już ponad dwieście warsztatów w tzw. procesie, czyli w pełni zrzeszonych bądź w trakcie procedury przyłączania. W toku produkcji jest też 150. oszyldowanie, które niebawem zawiśnie u kolejnego mechanika. Uczestnictwo w NexusAuto jest dodatkowym bonusem dla warsztatu, który i tak współpracuje z jednym z naszych dystrybutorów – to ich przedstawiciele typują i wskazują zainteresowanych. W ramach tego programu jest do wyboru kilkaset różnych świadczeń: od narzędzi i urządzeń począwszy, na terenowych akcjach promocyjnych skończywszy. Ubezpieczenia, pomoc techniczna, prawna, oprogramowanie warsztatowe, pozycjonowanie w Internecie, liczne akcje promocyjne wspierane przez partnerów…
W NexusAuto akcentujemy elastyczną formułę. Oznacza to, że analizujemy ciągle rynek, trendy i zmiany. Do wszystkiego dołączamy własną receptę, lecz o jej realizacji zawsze decyduje sam szef warsztatu. Ważne są też czytelne mechanizmy i dobre relacje. Widać to choćby po banalnie prostej umowie i jasnych oczekiwaniach jej partnerów. Każdy szef warsztatu NexusAuto cyklicznie dostaje e-mail z zaproszeniem, po kilku dniach jeszcze SMS-a z przypomnieniem, a często też dzwonimy do tych, którzy tego wymagają. Raz w miesiącu organizujemy zdalne spotkanie i oprócz zaplanowanego programu zawsze pytamy, w czym jeszcze możemy pomóc? W NexusAuto nie ma niedomówień.                          

Kontakt:
Rafał Kędziorek
Manager ds. rozwoju sieci N!Auto/N!Truck,
[email protected]

Więcej informacji: https://nexusautopolska.pl 

 Rafał Kędziorek
Manager ds. Rozwoju sieci N!Auto/N!Truck 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2