strona główna Wyposażenie Rodzina Werther GEO
2023-02-22, ostatnia aktualizacja 2023-02-22 07:03

Rodzina Werther GEO

Rodzina Werther poszerzona o najnowsza gamę produktów Munster

Fot. Werther

Rodzina Werther poszerzona o najnowsza gamę produktów Munster

Stale rosnąca konkurencja na rynku urządzeń warsztatowych oraz chęć sprostania oczekiwaniom klientów były zaczynem do powstania i rozwoju działu urządzeń do geometrii kół w firmie Werther Polska, zajmującej się tworzeniem własnych rozwiązań i konstrukcji.

Wprowadzony do sprzedaży w 2006 r. pierwszy Munster dzięki swoim możliwościom szybko zdobył uznanie w branży i osiągnął sukces rynkowy. W krótkim czasie ponad 500 sztuk tych urządzeń zaczęło pracę w warsztatach i do dziś ją kontynuuje. Oprócz parametrów technicznych urządznie wyróżniała 36-miesięczna, standardowa gwarancja i bezpłatna aktualizacja bazy danych. Model głowicowy Munster 3008 zapoczątkował własną gamę modelową firmy.

Rodzina Werther GEO 2023

W 2010 roku ujrzał światło dzienne model Munster 9000 3D. Urządzenie to wykorzystuje do pomiarów tarcze pasywne (bez elektroniki) zamiast głowic CCD, co znacząco usprawnia pomiary. Konserwacja sprowadza się jedynie do dbałości o czystość elementów pomiarowych i wykonywania okresowych przeglądów (tzw. kalibracji). Tak oto zaczęła się era urządzeń 3D, które świetnie sprawdzają się w warsztatach. Zanim zostaną one wyparte przez nowszą technologię touchless, upłynie jeszcze kilka lub kilkanaście lat.

Większość urządzeń dostępnych na rynku występuje tylko w dwóch, a co najwyżej w trzech wersjach zabudowy. Kupując gotowe rozwiązanie, klient musi zapewnić określone wymagania lokalizacyjne, aby działały skutecznie i zapewniały wymaganą dokładność pomiarową.

Urządzenie Munster Hybrid oraz jego montaż

Munster Motion

Firma Werther oferuje klientom podejście indywidualne. Inżynierowie zakładu w Brzozie koło Bydgoszczy zaprojektowali i zmontowali już kilkanaście urządzeń dopasowanych do konkretnych stanowisk w warsztacie.

Najnowszą gamę produktów Munster, zarówno technologiczną, jak i wizualną, przedstawia pierwsza fotografia. Najbardziej rozpowszechnione i cenione Munster 9000 3D w wersjach:  Lift/Motion, Wall i Pit z powodzeniem wykorzystuje się do kontroli ustawienia kół pojazdów o DMC do 3,5 t. W ofercie firmy znajdują się także urządzenia do pojazdów o DMC powyżej 3,5 t oraz pomiarów kątów osi w naczepach (wersje Munster 9004 3D Truck) i nowość na polskim rynku – wersja Hibrid, łącząca możliwości badania zarówno aut osobowych, dostawczych, ciężarowych, jak i naczep. Wprowadzane są też rozwiązania ułatwiające regulację na stanowisku z kanałem przeglądowym. W tym przypadku zaleca się używania specjalnie zaprojektowanych podjazdów z obrotnicami, zamiast ciężkich płyt odprężających zawieszenie tylnej osi. Zdecydowanie ułatwia to pracę i pozwala wykorzystać płaski kanał przeglądowy nie tylko do napraw, ale także do pomiarów i regulacji, bez konieczności unoszenia osi pojazdu do wsparcia na obrotnicach.

Munster Truck i Munster Qube

Najnowszy model wprowadzony w roku 2022 to model Munster QUBE. Wersja ta przeznaczona jest do kanałów przeglądowych i wykorzystuje dwie bezprzewodowe głowice pomiarowe z kamerami umieszczanymi naprzeciwko badanego pojazdu. Urządzenie jest doskonałe dla zastosowań wielostanowiskowych i można go używać w ciasnych i wąskich pomieszczeniach. Minimalna odległość do przedniej osi pojazdu wynosi zaledwie 1 metr. Pełną mobilność zapewnia komunikacja bezprzewodowa WiFi i zbędne są jakiekolwiek połączenia przewodowe z jednostką centralną.

Technologia pomiaru 3D wykorzystująca tarcze pasywne jeszcze długo będzie obecna na rynku ze względu na nieskomplikowaną budowę urządzeń. Dlatego firma Werther stale modernizuje własne urządzenia, aby stawały się bardziej przyjazne użytkownikom.    Łukasz Jędrzejewski
Werther International Polska

Tagi

Werther  Munster  Geo 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2