strona główna Mechanika Czym różnią się amortyzatory B4 /B6 /B8?
2023-06-06, ostatnia aktualizacja 2023-06-06 11:55

Czym różnią się amortyzatory B4 /B6 /B8?

Bilstein Group

Najbardziej popularne amortyzatory Bilstein należą do trzech serii: B4, B6 i B8. I choć marka słynie z szerokiego asortymentu najwyższej jakości produktów do samochodów sportowych, amortyzatory te są doskonałe również w codziennej eksploatacji.

Amortyzator B4
Obok produkcji na pierwszy montaż, Bilstein oferuje również takie same amortyzatory pod własnym logo. Zapewnia to pokrycie niemal 99% parku samochodów osobowych i użytkowych. Ta grupa produktów oznaczona jest jako B4. Amortyzatory B4 gwarantują identyczne parametry, jak amortyzatory montowane fabrycznie na linii produkcyjnej danego modelu samochodu. Jeśli kierowca był zadowolony z oryginalnej charakterystyki zawieszenia – amortyzatory Bilstein B4 będą dla niego idealnym wyborem.

Amortyzator B6
Bilstein B6 jest ulepszonym zamiennikiem OE dla wysokich wymagań. Zapewnia on większą siłę tłumienia przy utrzymaniu oryginalnego, fabrycznego poziomu komfortu, oferując równocześnie lepszą charakterystykę pracy zawieszenia odczuwalną podczas szybkich zmian obciążenia. Między innymi zmniejsza przechyły nadwozia oraz zapewnia większą stabilność i bezpieczeństwo. Idealnie sprawdza się w mocno obciążanych pojazdach, które często holują przyczepy. Docenią go też kierowcy preferujący sportowy styl jazdy.

Amortyzatory B6 polecane są do samochodów, które często podróżują z bagażnikiem dachowym lub mają zamontowany dodatkowy zbiornik LPG.

W gamie B6 wyróżnia się dwie dodatkowe linie – Bilstein B6 Camper (opracowany specjalnie do kamperów z wysoko osadzonym środkiem ciężkości) oraz Bilstein B6 Camper Advanced (bardziej zaawansowany model „kamperowy”, który automatycznie dostosowuje siłę tłumienia do obciążenia pojazdu i stanu nawierzchni, po której się porusza).

Dzięki wykorzystaniu dwóch różnych charakterystyk zwiększa stabilność pojazdu i redukuje jego wrażliwość na boczny wiatr, zachowując przy tym komfort w trakcie jazdy po gładkiej nawierzchni. Amortyzatory B6, podobnie jak B4, nie wymagają dodatkowej wymiany sprężyn i mogą być montowane zgodnie z zasadą plug-and-play.

Amortyzator B8
Jest to perfekcyjny amortyzator zamienny OE dla obniżonych pojazdów, powstały na bazie linii B6. Stanowi idealne rozwiązanie dla kierowców preferujących sportowy styl jazdy.

Amortyzatory B8 są skrócone, dzięki czemu mogą współpracować z kompletem sprężyn sportowych lub obniżających zawieszenie. Przeznaczone są do prawie wszystkich zestawów sprężyn obniżających oraz zawieszeń sportowych OE i oferują zauważalną przewagę w zakresie bezpieczeństwa i sportowego charakteru.

Amortyzatory gazowe Bilstein B8 zapewniają doskonałe osiągi i pasują do sportowego wyglądu zestawów obniżających zawieszenie

Wszystkie amortyzatory Bilstein jeszcze w fazie prototypowej przechodzą wymagający test drogowy, służący optymalizacji ich charakterystyki. W efekcie zapewniają kierowcom wyjątkowe poczucie kontroli nad pojazdem i wzorowe połączenie komfortu ze sportem w ściśle określonych proporcjach. Wybór między modelami B4, B6 i B8 daje możliwość personalizacji zawieszenia pojazdu przeznaczonego do codziennego użytku.

Amortyzatory Bilstein mogą być montowane zarówno w samochodach nowych, jak i kilku- czy nawet kilkunastoletnichAndrzej Wojciech Buczek
doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2