strona główna Artykuły sponsorowane Komunikacja skuteczna - nowe trendy
2011-04-03, ostatnia aktualizacja 2011-04-03 17:22

Komunikacja skuteczna - nowe trendy

www.3md.pl

www.3md.pl

Mailing i kampanie SMS-owe są coraz mniej skutecznym sposobem na zainteresowanie odbiorcy. Oferta, będąc jedną z dziesiątków w codziennej poczcie klienta, o ile wcześniej nie trafi do spamu, ma szanse wywołać co najwyżej irytację czytającego. Dlatego już czas na nową komunikację. Czas na 3MD-COMMUNICATOR.

Głównym zadaniem aplikacji firmy 3MD jest dotarcie z komunikatem do jak największej grupy obecnych oraz potencjalnych klientów. System pozwala na przekazywanie spersonalizowanej informacji bezpośrednio do wybranych osób. Odbiorca odczytuje informacje na ekranie komputera lub telefonu. Niby nic nowego, ale nie jest to SMS, MMS, mail, a przede wszystkim nie jest to wiadomość mogąca być zakwalifikowana jako spam. Ponadto ze skutecznością dotarcia komunikatu przekraczającą 65% zostawia w tyle inne sposoby przekazu informacji.

System 3MD-COMMUNICATOR jest chroniony zastrzeżeniem patentowym, uzyskanym przy współpracy Politechniki Wrocławskiej.

Samsung GalaxyJak to działa?

Aplikacja 3MD-COMMUNICATOR może być zainstalowana na pendrivie, tablecie, telefonie, a także innych nośnikach danych, np.: CD/DVD, odtwarzaczu mp3, HDD. Dzięki niej nośniki te przestają być tylko gadżetem reklamowym, który ogranicza się do prezentacji LOGO lub/i danych teleadresowych, a stają się komunikatorem. Komunikator wgrany na nośnik jest nieusuwalny.

Zainstalowany system sprawdza automatycznie (on-line), czy na wskazanym serwerze znajduje się informacja dla użytkownika, a następnie pobiera je ze wskazanego serwera. Zamieszczoną na serwerze wiadomością może być np.: oferta cenowa, informacja produktowa, informacja o odbywających się eventach, szkoleniach czy konferencjach i wiele, wiele innych.

Pierwszą wiadomością, jaką użytkownik otrzymuje, jest zaproszenie do podjęcia komunikacji ukazujące się w oknie SPLASH. Okno zawiera przyciski, spośród których odbiorca wybiera: TAK, NIE lub PRZYPOMNIJ PÓŹNIEJ.

Wybranie przycisku TAK skutkuje przeniesieniem pod właściwy, zdefiniowany adres URL. System automatycznie sprawdza, czy na serwerze została wygenerowana nowa informacja dla użytkownika. Na nośnik automatycznie są pobierane, a następnie wyświetlane, informacje w postaci plików: PDF, WORD, EXCEL, JPG itd. Adres WWW lub plik, do którego odwołuje się nośnik, może być zmieniany w dowolnym czasie oraz z dowolną częstotliwością. Zmiany dokonywane są na serwerze. Każda zmiana powoduje automatyczne powiadomienie, czyli wyświetlenie okna SPLASH na ekranie komputera lub telefonu użytkownika.

Opcja PRZYPOMNIJ powoduje ponowienie próby komunikacji, a więc pojawienie się tego samego okna komunikacyjnego przy kolejnym użyciu nośnika.

NIE przerywa dalszą komunikację. Dopiero nowy przekaz informacyjny na serwerze uaktywni system według tego samego schematu.

Istnieje możliwość zrezygnowania z przycisku NIE, jeżeli użytkownik wyrazi zgodę na cykliczne otrzymywanie informacji.

HTCNa Androida

Telefony typu smartfon to aktualnie najpowszechniejsze, a zarazem najbardziej uniwersalne urządzenia komunikacyjne. Jednak ich zalety wynikają w większości przypadków z możliwości platformy, na której pracują. Jednym z najbardziej prężnie rozwijających się i najpopularniejszych środowisk pracy dla nowoczesnych telefonów i tabletów jest Android firmy Google. Nie powinno więc dziwić, że 3MD-COMMUNICATOR dostępny jest dla użytkowników tej platformy. Oprogramowanie zostało opracowane w formie natywnej dla wersji Android 1.5-2.3 i rozwijane jest równolegle z powstawaniem nowszych jego wersji. Komunikator dostępny jest w dwóch formach: preinstalowany na telefonie oraz do pobrania on-line.

Działanie jest podobne do opisywanego wyżej.

System ten jest realną alternatywą dla powiadamiania poprzez SMS lub MMS, a zarazem tworzy nową jakość w kontakcie z użytkownikiem.

Praktycznie i skutecznie

A jak może być wykorzystany 3MD-COMMUNICATOR? Oto przykład z branży motoryzacyjnej, choć tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń co do profilu działalności firmy-użytkownika.

Importer/dealer/serwis motoryzacyjny rozdaje klientom/użytkownikom (obecnym oraz potencjalnym) pendrivy. Okazją mogą być np.: dni otwarte, akcja promocyjna, akcje sezonowe, akcje związane z bezpieczeństwem itp.

Pendrive pełni rolę kanału dostępowego do najważniejszych informacji z punktu widzenia koncernu oraz klienta/użytkownika. Rozwiązanie pozwala na informowanie o dowolnej akcji marketingowej, jak: dni otwarte, nowe modele samochodów wprowadzane na rynek, przesyłanie newslettera, promocje wybranych modeli, akcje kredytowe. Stanowi także skuteczne narzędzie obsługi posprzedażnej. Informacja może dotyczyć np. sezonowych czynności serwisowych (wymian opon, wymiana oleju, promocja pakietów ubezpieczeniowych, oferta akcesoriów dostępnych w salonach sprzedaży).

Pendrive może być nośnikiem podstawowych informacji z punktu widzenia użytkownika samochodu, takich jak: instrukcja obsługi w postaci plików PDF, filmy ukazujące podstawowe czynności eksploatacyjne (sprawdzenie oraz uzupełnienie poziomu oleju, wymiana żarówki itp.), kontakt do autoserwisów, salonów sprzedaży, partnerów biznesowych ( np. dystrybutorów opon, olejów itd.).

Partner biznesowy może także odpłatnie zaistnieć w systemie komunikacyjnym użytkownika (np. jedna kampania w miesiącu przeznaczona dla niego). Zaleta – idealnie dobrana grupa docelowa odbiorców informacji.

Także dla pracowników

Komunikator firmy 3MD równie dobrze sprawdza się jako aplikacja zainstalowana na telefonach służbowych pracowników. Zastosowań może tu być naprawdę wiele, praktycznie w każdej branży, ale skoro już mowa o motoryzacji, to jest to świetne narzędzie np. dla zarządzających flotą firmową (także dla firm świadczących usługi CFM). Kierowca samochodu służbowego, mając zainstalowany na służbowej komórce 3MD-COMMUNICATOR, może otrzymywać informacje dotyczące koniecznych przeglądów, napraw, umówionych wymian. Równocześnie, o ile jest np. handlowcem, może od kierownika działu handlowego na bieżąco otrzymywać nowe wytyczne dotyczące sprzedaży lub potrzeb klientów, co ma również uzasadnienie z punktu widzenia logistyki dostaw, a dalej – efektywnego wykorzystania środka transportu. Użycie komunikatora firmy 3MD w połączeniu z systemami telematycznymi (np. monitoring pojazdu) może być również skutecznym narzędziem motywującym i dyscyplinującym pracownika.

Jak widać, 3MD COMMUNICATOR to niezwykle skuteczne, wszechstronne i wydajne narzędzie i model komunikacji. Dostępna 24 godziny na dobę informacja pozwala na realne oszczędności sił i środków, choćby w postaci ograniczenia drukowanych katalogów, ulotek, telefonów do klientów, kosztów i materiałów szkolenia. Jednak najważniejszą korzyścią płynąca z tego rozwiązania jest przekazywanie ważnych informacji bezpośrednio do zdefiniowanych użytkowników-klientów.

Apla ramka

W skrócie o 3MD-COMMUNICATOR

Jest to spersonalizowany sposób przekazywania informacji, które można wykorzystać w celach sprzedażowych, marketingowych, szkoleniowych oraz PR.

  • Wykorzystuje najnowocześniejszą, unikatową, nieinwazyjną platformę komunikacyjną.
  • Tworzy nową funkcjonalność dla pendrive’a, telefonu oraz innych nośników.
  • Posiada funkcję automatycznej aktualizacji, przypominania oraz informowania.
  • Jest łatwy w użyciu oraz funkcjonalny.
  • Archiwizuje najważniejsze informacje.
  • Nie jest ograniczony językowo oraz geograficznie.
  • Umożliwia odpłatne udostępnienie własnego kanał komunikacyjnego, np. partnerom biznesowym.

 

3MD logoKontakt: Artur Hamerlik
a.hamerlik@3md.pl
+ 48 601 98 17 31

Waldemar Stasiak dla 3MD
Artykuł sponsorowanyWasi dostawcy

Podobne

Polecane