2010-03-07, ostatnia aktualizacja 2010-03-14 23:30

Przewody zapłonowe na 2010 rok

Przewody zapłonowe na 2010 rok

Fot. GG Profits

Przewody zapłonowe na 2010 rok

Problemy z przewodami zaczynają się zazwyczaj wraz z je-siennymi deszczami, a nasilają zimą. Wilgoć, a później też sól, sprzyjają upływom i przebiciom prądu, z drugiej zaś strony – korozji połączeń elektrycznych.

Dla zapewnienia niezawodności zapłonu należy wszystkie kable sprawdzić i jeśli któryś z nich budzi zastrzeżenia – niezwłocznie wymienić całą wiązkę na nową.

W tym miejscu pojawia się jednak naturalne pytanie, jaki typ przewodów wybrać? Generalnie można powiedzieć, że najlepsze są te, które powodują  najmniejszy spadek napięcia, czyli zapewniają iskrę o największej energii. A zatem powinny to być przewody o jak najmniejszym oporze elektrycznym. To właśnie niski opór sprawia, że energia przekazywana na świecę nie jest tłumiona, wyładowania między elektrodami są najsilniejsze i trwają dłużej, a tym samym zapłon staje się pewniejszy. 

Jest to ważne zwłaszcza w przypadku silników zasilanych płynnym gazem i w pracujących w trudnych warunkach atmosferycznych. Podane wyżej wymogi spełniają dzięki swej konstrukcji przewody wysokiego napięcia Sentech. Mają one rdzeń syntetyczny o bardzo małej średnicy, osłonięty materiałem ferromagnetycznym, który pochłania zakłócenia elektromagnetyczne, a jednocześnie przewodzi prąd wysokiego napięcia bez strat energii na całej długości kabla. Zapewnia więc bardzo silną iskrę, a zarazem eliminuje (bez dodatkowych oporników przeciw zakłóceniowych, tłumiących przepływ prądu) zakłócenia źle wpływające na działanie radia, telefonu komórkowego oraz wszelkich innych pokładowych urządzeń elektronicznych.

Drugim elementem istotnym przy wyborze przewodów wysokiego napięcia jest ich izolacja. Niektórzy wytwórcy przewodów bardzo mocno podkreślają zalety zastosowania w tej roli silikonu, czyli materiału syntetycznego, który jest używany do izolacji kabli wysokiego napięcia od kilkudziesięciu lat. Jednak nie wszyscy producenci samochodów zalecają użycie tego taniego surowca. Nie jest on bowiem w stanie spełnić wszystkich wymagań stawianych dobrej izolacji.

Wiele pozytywnych zmian i ulepszeń w technologii materiałów stosowanych na izolacje wiązek Sentech opracowała produkująca je firma GG Profits. Dzięki nim osłona zewnętrzna przewodów daje gwarancję maksymalnej szczelności oraz odporności na działanie wszystkich czynników zewnętrznych (wysokiej temperatury, wilgoci, oleju, paliwa, solanki). 

Najlepiej i najbezpieczniej kupować takie przewody, jakie zaleca producent samochodu. Wybierając wiązki zapłonowe z katalogu Sentech, mamy pewność, że ich parametry elektryczne i izolacja są dokładnie takie, jak przewiduje wytwórca pojazdu. 

Staranny i solidnie wykonany przegląd powinien zapewnić bezawaryjną pracę układu zapłonowego przez co najmniej kilka miesięcy. Klientowi warto zlecić jego przeprowadzenie wyspecjalizowanemu warsztatowi, a warsztatowi opłaca się świadczyć tego rodzaju usługi.Sentech
Przewody i cewki zapłonoweWasi dostawcy

Podobne

Polecane