strona główna Nadwozia Samochodowe powłoki poliuretanowe
2014-11-28, ostatnia aktualizacja 2014-11-28 12:51

Samochodowe powłoki poliuretanowe

Bogata gama kolorystyczna mas poliuretanowych pozwala łączyć ich walory techniczne z estetycznymi

Line-X

Bogata gama kolorystyczna mas poliuretanowych pozwala łączyć ich walory techniczne z estetycznymi

Amerykańska korporacja Line-X, dziś światowy lider w produkcji poliuretanowych warstw ochronnych, rozpoczęła działalność w połowie lat 90. XX wieku, wprowadzając na rynek produkt o nazwie XS-100.

Nowa technologia zabezpieczeń powierzchni rozmaitych materiałów przed korozją, erozją, działaniem czynników chemicznych i mechanicznym zużyciem (w tym także ścieraniem) szybko znalazła szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, rolnictwie, wojsku i motoryzacji, gdzie okazała się najlepszą z dotychczas stosowanych metodą ochrony nadwozi pojazdów użytkowych i terenowych. Dotyczy to szczególnie ścian i podłóg przestrzeni ładunkowych w busach i vanach, skrzyń w naczepach, przyczepach i pikapach, a także innych elementów narażonych na korozję i uszkodzenia mechaniczne (np. zderzaków, progów, spoilerów itp.) albo nawet całych nadwozi dla uzyskania ich pełnej ochrony i atrakcyjnego wyglądu.

Najczęściej wybieranym kolorem jest czarny, ale dostępne są również: czerwony, żółty, brązowy, szary, zielony, biały i niebieski.

Line-X

Powłoka poliuretanowa może całkowicie zastąpić standardowe lakierowanie pojazdu...

W odróżnieniu od klasycznych, wielowarstwowych pokryć lakierniczych nanoszone hydrodynamicznym natryskiem powłoki poliuretanowe silnie i szczelnie przywierają do niemal dowolnych rodzajów podłoży. Doskonale łączą się z metalem, drewnem, styropianem, kamieniem, betonem, a także z ceramiką. Są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż plastikowe okładziny ochronne, lecz w przeciwieństwie do nich nie tworzą szczelin gromadzących wilgoć i będących zalążkiem korozji. Nie skażają środowiska naturalnego ani stykających się z ich powierzchnią produktów spożywczych. Mają atesty Państwowego Zakładu Higieny w Polsce i analogiczne certyfikaty w pozostałych krajach. Produkty Line-X są testowane przez najbardziej renomowane laboratoria certyfikujące, jak: OCM (Orange County Material Tests Laboratories), WRAS (Water Regulations Advisory Scheme), SRTL (Smithers Rapra Technology Ltd.), MSHA (Mine Safety & Health Administration) i ASTM (American Society for Testing and Materials).

Line-X

...a jako wykończenie wnętrza skrzyń i komór ładunkowych jest rozwiązaniem najlepszym

Poza tym motoryzacyjne pokrycia poliuretanowe, których ceny na polskim rynku wynoszą już od 100 zł za metr kwadratowy, mogą skutecznie konkurować ze standardowymi pod względem kompleksowych kosztów wykonania.

Dzięki swym praktycznym, estetycznym i ekonomicznym zaletom kolejne produkty opracowywane w kalifornijskich laboratoriach Line-X upowszechniają się w USA, Kanadzie i Meksyku, a na początku obecnego stulecia ich sieci dystrybucyjne powstały w Europie, Azji i Ameryce Południowej.

Line-X

Aplikacja jest stosunkowo prosta, lecz wymaga zastosowania specjalnych urządzeń hydrodynamicznych

Jednym z autoryzowanych partnerów globalnego już przedsiębiorstwa jest w Polsce firma "Line-X Warstwy Ochronne", świadcząca usługi w zakresie nakładania powłok poliuretanowych przy użyciu specjalistycznego sprzętu marki Graco w swym zakładzie w Gołuskach k. Poznania. Pracownicy tej firmy przeszli szereg specjalistycznych szkoleń, pozwalających nie tylko realizować konkretne zlecenia, lecz także tworzyć optymalne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.Ewa Grzegorska
Sales&Marketing Manager Line-X Warstwy Ochronne, autoryzowany partner Line-X w Polsce 

Wasi dostawcy

Polecanever. 2023