strona główna Wyposażenie Lampy LEDriving FOG PL
2015-11-13, ostatnia aktualizacja 2015-11-13 10:50

Lampy LEDriving FOG PL

Fot. OSRAM

Fot. OSRAM

Na jesień warto zainwestować w najnowsze, wielofunkcyjne światła OSRAM LEDriving FOG PL i to z trzech powodów: dla bezpieczeństwa, wygody użytkowania i poprawy zewnętrznej estetyki pojazdu.

Do sprzedaży właśnie wchodzi nowość firmy OSRAM, czyli światła LEDriving FOG PL, łączące funkcje przeciwmgłowych i dziennych. Są to lampy o najwyższej jakości, wykorzystujące technologię LED. Stanowią łatwy do zastosowania w standardowych otworach zamiennik większości okrągłych reflektorów przeciwmgłowych o średnicy 90 mm montowanych fabrycznie. Dzięki konstrukcji soczewkowej, podobnej do występującej w reflektorach ksenonowych, są odporne na uderzenia żwiru i inne uszkodzenia mechaniczne zgodnie z normami ASTM D256 i ISO 179. Ich światło jest bardzo jasne, dzięki czemu zapewnia lepszą widoczność pojazdu na drodze – szczególnie w trudnych warunkach pogodowych. Gdy widoczność spada poniżej 50 m, wystarczy przełączyć funkcję z dziennej na przeciwmgłową, aby bezpiecznie kontynuować podróż.

Poza tym reflektory OSRAM LEDriving FOG PL są też kompatybilne z instalacjami elektrycznymi samochodów o napędzie hybrydowym oraz wyposażonych w funkcję start/stop.

W przypadku problemów z dopasowaniem nowych świateł do istniejących otworów można dokupić specjalne, adaptacyjne uchwyty montażowe. Na rynku dostępne są już uchwyty do Toyoty, a jesienią 2015 roku pojawią się także ich odpowiedniki przeznaczone do Volkswagena i Nissana.

Zintegrowany sterownik elektryczny i niewielka ilość kabli sprawiają, że cały zestaw jest lekki i prosty w montażu. Posiada certyfikaty i homologacje zgodne z ECE, SAE, CCC, EAC i IP.

Lampy FOG PL mają jeszcze jedną zaletę: są dostępne z różnymi kolorami filtrów, co sprawia, że samochód zyskuje oryginalny wygląd z tzw. efektem eagle eyes (oczy orła). Z szerokiej palety barw można wybierać filtry pomarańczowe, różowe, niebieskie, a nawet srebrne i złote. Wszystko to oczywiście jest zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

LEDriving FOG PL są alternatywnym systemem LED w stosunku do tradycyjnych halogenowych lamp przeciwmgłowych stosowanych w wielu modelach samochodów. Ich zamontowanie umożliwia unowocześnienie pojazdu pod względem bezpieczeństwa jazdy, wygody użytkowania i nadania mu wyróżniającego się wyglądu.

OSRAM

Zależnie od widoczności na drodze kierowca wybiera funkcję dodatkowych świateł

OSRAM

Komplet elementów do montażu w samochodzie

OSRAM

Efekt "oczu orła" przy filtrze pomarańczowymMagdalena Bogusz
Marketing & Communication Director EE & MEA, ams OSRAM GroupWasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2