strona główna Praktyka warsztatowa Wymiana akumulatora w warsztacie
2016-09-02, ostatnia aktualizacja 2016-09-02 06:00

Wymiana akumulatora w warsztacie

Fot. Inter Cars

Fot. Inter Cars

Większość akumulatorów jest wymieniana w stanie całkowitego zużycia, gdy nie można już uruchomić auta w najmniej oczekiwanej sytuacji.

A przecież mamy do dyspozycji przyrządy, które są w stanie zawczasu zdiagnozować akumulator, układ ładowania i rozruchu, na przykład podczas przeglądów okresowych.

W krajach zachodnich badanie akumulatora jest jedną z obowiązkowych czynności wykonywanych podczas przeglądu samochodu. Warto przenieść tę dobrą praktykę do Polski. Dlatego Inter Cars prowadzi akcję wsparcia wymiany akumulatora w warsztatach. W jej ramach wybrane warsztaty otrzymują od firmy Inter Cars na określony czas tester akumulatorowy Midtronics MDX-335P. Dodatkowo wyposaża się go w zawieszki do wpisywania informacji o stanie naładowania zbadanego akumulatora oraz w kontrolne naklejki z adresem warsztatu i datą kontroli. Przeprowadzane są również krótkie szkolenia na temat prawidłowego wykonywania testów, którym warsztat powinien poddać akumulatory we wszystkich serwisowanych samochodach.

Po zakończeniu badania warsztat przekazuje klientowi wydruk z testera, nakleja na akumulator informację o wykonanym teście i stanie akumulatora. Można również umieścić w samochodzie zawieszkę o podobnej treści.

Profilaktyczne badanie akumulatora, układu ładowania i rozruchu zapobiega wielu awariom na drodze, które kończą się odholowaniem pojazdu do warsztatu, a więc dodatkowymi kosztami.

O opinię na temat nowej akcji zapytaliśmy Rafała Sobieszczuka, właściciela firmy RS-Auto. Przez dwa tygodnie jego warsztat miał wypożyczony tester i w 36 samochodach zbadał akumulatory, z których 4 zostały wymienione niezwłocznie, 2 zaś zostały zakwalifikowane do wymiany w późniejszym terminie.

Rafał Sobieszczuk: Ta akcja ma sens, gdyż przynosi wiele korzyści. Uświadamia ona klientowi, że profilaktyczne sprawdzenie akumulatora uchroni go przed kosztowna awarią w podróży. Klient jest wdzięczny za informację o stanie akumulatora, a dla warsztatu jest to okazja do uzyskania dodatkowego obrotu i zdobycia zaufania klienta, który wyjeżdżając od nas wie, że został obsłużony w pełnym zakresie. Dlatego po dwutygodniowym okresie próbnym kupiłem ten tester w Inter Cars SA na korzystnych warunkach, aby kontrolę stanu akumulatorów w pojazdach wszystkich moich klientów rozpocząć już w tym sezonie.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane