strona główna Wyposażenie Hydrauliczne podnośniki dwukolumnowe
2017-02-06, ostatnia aktualizacja 2017-02-06 06:06

Hydrauliczne podnośniki dwukolumnowe

Fot. Fot. ATH-Heinl

Fot. Fot. ATH-Heinl

Urządzenia ATH produkowane są w najnowocześniejszych dziś fabrykach, odznaczających się pełną automatyzacją takich procesów, jak: laserowe cięcie lub zrobotyzowane spawanie, co pozwala uzyskiwać bardzo dobrą jakość.

Firma ATH-Heinl GmbH & Co. KG mieści się w Sulzbach-Rosenberg w Bawarii. Jest dostawcą sprzętu warsztatowego od ponad 25 lat, lecz największy sukces osiągnęła, łącząc projektowanie, testowanie i rozwój produktów w Niemczech z ich produkcją w Chinach, realizowaną pod kontrolą oddziału ATH Auto Maintenance Equipment Technologly Co., Ltd Shanghai.

Rynkowy debiut w Polsce

Od marca 2017 roku na rynek polski zostanie wprowadzona najnowsza linia hydraulicznych podnośników dwukolumnowych o nazwie ATH-Comfort Lift. Są to urządzenia zaprojektowane w Niemczech. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka wydajność hydraulicznych pomp zasilających, co w efekcie przekłada się na znaczną szybkość podnoszenia i opuszczania, wynoszącą około 30 sekund. Standardowy czas trwania tych operacji w typowych podnośnikach to około 40 sekund.

Rodzina podnośników ATH-Comfort Lift o udźwigu (3 tony, 3,5 tony oraz 4 tony) oraz w trzech wersjach konstrukcyjnych (połączenie dolne, połączenie górne o wysokości 4 m oraz połączenie górne o wysokości 4,9 m)

Każdy podnośnik dostarczany jest z dwoma panelami kontrolno-sterującymi, po jednym dla każdej kolumny. Jeden z nich dodatkowo zaopatrzony jest w gniazda zasilania elektrycznego 230 V, 12 V i przyłącze sprężonego powietrza.

Warianty konstrukcyjne

W ofercie podnośników ATH-Comfort Lift dostępne są warianty różniące się udźwigiem i sposobem synchronizacji pracy obu kolumn, co w rozmaitych kombinacjach daje konkretne możliwości użytkowe przedstawione w załączonej tabeli. Korzystna jest przy tym dostępność zmian parametrów urządzeń już użytkowanych, wynikająca z ich modułowej budowy.

Urządzenia ATH produkowane są w nowoczenych, zautomatyzowanych fabrykach. Laserowe cięcie i zrobotyzowane spawanie pozwalają uzyskiwać produkty o wysokiej jakości

Modele z zaplanowaną wstępnie synchronizacją górną muszą odpowiadać szczególnym, zawczasu dobrze przemyślanym warsztatowym potrzebom. Nie dotyczą one raczej wymogów wynikających z obsługi pojazdów o małym prześwicie, ponieważ wysokość dolnego, poprzecznego profilu łączącego kolumny wynosi zaledwie 2 centymetry. Poza tym zawsze daje się korygować wcześniejsze, nietrafne założenia, gdyż pozostałe parametry i konstrukcje podnośników z tej serii zaprojektowano tak, aby w pełni spełniały wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów (np. wysokość podnoszenia wynosząca aż 2 metry).

Zminiaturyzowana wysokość połączenia synchronizującego pracę obu kolumn

Konstrukcja modułowa zapewnia w tym wypadku pełną wymienialność modułów i łatwy dostęp do ich części zamiennych. Pozwala więc w praktyce przekonstruować zainstalowany już podnośnik łączony profilem dolnym przez późniejsze zainstalowanie górnej poprzeczki, przewidzianej w asortymencie oferowanych modułów.

Komplet paneli kontrolno-sterujących

Na podobnej zasadzie dokonuje się zmiany udźwigu w zakresie: 3,0; 3,5; 4,0 tony. Wystarczy w tym celu dokupić moduły podnoszące z odpowiednio długimi łapami. Wszystkie te kombinacje spełniają wymogi certyfikatów CE i są w pełni wymienialne.

Rentowność inwestycji

Ceny oferowanych w najbliższej przyszłości urządzeń będą stosunkowo niskie, oscylujące w zakresie dziesięciu tysięcy złotych netto. Zainteresowanych klientów odsyłamy po szczegóły do regionalnych dystrybutorów urządzeń ATH-Heinl w Polsce. Pełną ich listę znaleźć można na stronie internetowej www.ath-heinl.pl.

Pod koniec 2017 roku

W tym właśnie terminie spodziewane jest wejście w życie, czyli konkretnie na europejski rynek warsztatowy, rewolucyjnych firmowych rozwiązań technicznych. Opierać się będą one na zgłoszonych już patentach (np. DE 10 2016 114 726 A1) dotyczących hydraulicznej synchronizacji kolumn. W tym wypadku prowadzona będzie w Niemczech produkcja kluczowych podzespołów (np. programowalne płytki elektryczne, bloki zaworów, pompy hydrauliczne, a także śruby napędowe). Nie znaczy to, iż ATH przenosi część taśmy montażowej z Chin do Niemiec, ponieważ chodzi tu o całkowicie nowe linie technologiczne. Dla obecnych i przyszłych klientów ATH-Heinl najważniejsza jest tutaj nie szczegółowa geografia, lecz globalny rozwój produkcji. Dzięki dotychczasowej międzynarodowej współpracy ta mała, rodzinna firma rozrosła się podczas swego pierwszego ćwierćwiecza do pozycji prawdziwego potentata na rynku wyposażenia warsztatowego. Przykład oferowanej linii podnośników dowodzi, iż ATH już zaczęła wyznaczać nowe światowe trendy i sukcesywnie przejmować nowe rynki zbytu, proponując nowoczesne rozwiązania w przystępnych cenach.Sławomir Kulbida
Sales Manager Export, ATH-HeinlWasi dostawcy

Podobne

Polecane