strona główna Nadwozia Filtry kabinowe
2017-04-04, ostatnia aktualizacja 2017-04-04 06:00

Filtry kabinowe

Gama filtrów kabinowych UFI Filters

UFI Filters

Gama filtrów kabinowych UFI Filters

Głównym zadaniem filtra kabinowego jest ochrona wnętrza pojazdu przed zanieczyszczeniami, takimi jak: kurz, sadza, gazy spalinowe, bakterie i pyłki, codziennie nieświadomie wdychanymi w czasie podróży.

Korzyści

Zła jakość powietrza w pojeździe powoduje:

  • alergie, drapanie w gardle, kichanie;
  • zmęczenie po dłuższej jeździe;
  • słabą widoczność w wyniku zaparowania szyb, przedniej i bocznych.

Wkład filtracyjny w filtrach UFI zapewnia wysoką skuteczność, neutralizację zanieczyszczeń mikrobiologicznych i dużą odporność na wilgoć.

Globalna sprzedaż filtrów kabinowych wzrasta corocznie w tempie dwucyfrowym. Dziś są one obecne w ponad 85% europejskiego parku samochodowego.

Wymiana

Dla zapewnienia dobrego samopoczucia kierowcy oraz pasażerom firma UFI Filters zaleca wymianę filtra kabinowego dokonywaną zgodnie z częstotliwością określoną przez producenta pojazdu. W większości wypadków wymiana filtra kabinowego zajmuje kilka minut. Niemniej jednak filtr w kabinie należy wymieniać przynajmniej co 12 miesięcy lub co 15 000 przejechanych kilometrów. Na zapylonych i zanieczyszczonych obszarach zaleca się wymianę częstszą.

Gama filtrów kabinowych UFI

Obecnie obejmuje ona aż 346 modeli, w tym:

  • 225 filtrów przeciwpyłkowych z nietkanego, syntetycznego materiału, który jest w stanie zatrzymać ponad 90% cząsteczek (zanieczyszczeń stałych i pyłków roślinnych) o średnicy powyżej 2,5 mikrona;
  • 121 filtrów węglowych wytwarzanych z nietkanego materiału łączonego z aktywnym węglem, który stanowi barierę przed przenikaniem do wnętrza kabiny pojazdu cząsteczek o średnicy od 0,01 do 2 mikronów i zatrzymuje też gazy, baterie, grzyby oraz nieprzyjemne zapachy, zapewniając optymalny komfort podróżowania.

W 2017 roku UFI doda ok. 40 nowych filtrów kabinowych, odpowiadając potrzebom 98% europejskiego parku samochodowego.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat produktów UFI należy odwiedzić katalog online na stronie: www.ufi-aftermarket.com/catalogueDiego Buffoni
Group Aftermarket and Europe Sales Director, UFI Group


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2