strona główna Wyposażenie Certyfikacja tarcz i bębnów hamulcowych
2017-11-06, ostatnia aktualizacja 2017-11-06 06:03

Certyfikacja tarcz i bębnów hamulcowych

Certyfikowane produkty dostępne w sieci Inter Cars

Inter Cars

Certyfikowane produkty dostępne w sieci Inter Cars

Inter Cars SA od wielu lat kojarzony jest z szeroką ofertą wysokiej jakości produktów. Dbając o bezpieczeństwo użytkowników, troszczy się także o spełnienie wysokich wymagań przez układy hamulcowe ABE.

Układy hamulcowe ABE cieszą się uznaniem klientów Inter Cars SA zarówno w Polsce, jak i na zagranicznych rynkach części zamiennych do samochodów osobowych. Potwierdzeniem wysokiej jakości tych wyrobów jest spełnienie rygorystycznych wymagań PIMOT-u oraz przyznanie im po raz kolejny certyfikatu bezpieczeństwa B.

W procesie ciągłego doskonalenia jakości tarcz i bębnów hamulcowych ABE we współpracy z Laboratorium Badawczym Intermeko Europe wprowadzono wielostopniowy System Zapewnienia Jakości, składający się m.in. z:

 • badań materiałowych prototypów;
 • badań parametrów geometrycznych próbek produktów;
 • restrykcyjnych kontroli jakości dostaw przed wprowadzeniem ich do sprzedaży;
 • analizy RCA, czyli badania przyczyn zużycia tarcz i bębnów hamulcowych.

Wypracowana wysoka jakość produktów ABE wynika z systematycznej kontroli jakości tarcz i bębnów hamulcowych jeszcze przed wprowadzeniem do sprzedaży. Składają się na nią m.in. pomiary parametrów geometrycznych w zakresie bicia poprzecznego powierzchni ciernych oraz badanie struktury metalograficznej, pozwalające na wykrycie niepożądanych zanieczyszczeń, a także weryfikację poprawności obróbki materiału w procesie produkcyjnym.

Badanie parametrów geometrycznych tarczy na stanowisku pomiarowym

W uzyskiwaniu poprawnych parametrów szczególne znaczenie ma dobór odpowiedniego materiału do wyrobu elementów ciernych, dlatego raporty z badań są omawiane z ich wytwórcami w celu wprowadzania zmian i doskonalenia produktów. W efekcie wdrożonych działań na przestrzeni ostatnich lat zmniejszyła się wielokrotnie liczba zastrzeżeń dotyczących wibracji lub głośnej pracy układu hamulcowego.

Przykłady tarcz hamulcowych podlegających badaniom PIMOT

Inter Cars dla potwierdzenia jakości produktów hamulcowych ABE w ramach współpracy z Przemysłowym Instytutem Motoryzacyjnym (PIMOT) uruchomił program badań jakości produktów. Nadrzędnym jego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania tarcz i bębnów hamulcowych w różnych sytuacjach drogowych.

Z dużą satysfakcją informujemy klientów Inter Cars, że zarówno tarcze, jak i bębny hamulcowe ABE spełniają wszystkie wymagania PIMOT-u, co potwierdza, że podjęte działania przynoszą wymierne rezultaty.

Certyfikaty przyznane przez PIMOT elementom układów hamulcowych ABEDamian Dąbrowski
Wsparcie Zarządzania Produktem Inter Cars

 • 2018-08-13 23:46

  tarcze

  emiliusz

  Jeżdże na klockach i tarczach delph, wytrzymują dużo dłużej niż poprzednie, mechanik miał racje że mi je zaproponował bo początkowo sie upierałem przy innych, najtańszych.

  skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane