strona główna Wydarzenia Quazar 50 w firmie Tomex
2018-11-13, ostatnia aktualizacja 2018-11-13 06:00

Quazar 50 w firmie Tomex

Klocki i tarcze hamulcowe Tomex

Tomex

Klocki i tarcze hamulcowe Tomex

Ta nowa, warta ćwierć miliona złotych inwestycja polskiego producenta klocków hamulcowych jest wielofunkcyjnym urządzeniem badawczym wykonanym i dostarczonym przez firmę Galdabini.

Służy ono do pomiaru m.in.:

  • ściśliwości masy ciernej według normy ISO 6310,
  • wytrzymałości na zerwanie według normy ISO 6312,
  • wytrzymałości na oderwanie się płytki antypiskowej według normy SAE J2694.

Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dokonywać szybkich pomiarów, dzięki czemu otrzymywany niezwłocznie wynik służy analizie i pozwala podejmować decyzje na etapie usprawnień i modyfikacji produktów. Jest niezbędnym narzędziem zarówno dla inżynierów firmy Tomex, jak i dla jej Działu Jakości.

Laboratorium Tomex – wielofunkcyjne urządzenie badawcze Quazar 50 Galdabini

Poddawana analizie jest również bieżąca produkcja, co zapewnia jeszcze ściślejszą kontrolę dostarczanego do klientów produktu. Badania odbywają się w odwzorowanych rzeczywistych warunkach pracy klocka w układach hamulcowych, a testy mają na celu określanie różnych jego parametrów zapewniających bezpieczeństwo i komfort użytkowania oraz najwyższą jakość produktu.

To już kolejna, tak duża inwestycja polskiego producenta. Związana jest ona między innymi z dalszymi wdrożeniami nowych modeli klocków i tarcz hamulcowych, także przeznaczonych do samochodów sportowych.

Testy nowych mieszanek odbywają się zarówno w firmowym laboratorium, jak i w niezależnych centrach badawczych w Holandii oraz Wielkiej Brytanii, a także na wielu europejskich drogach.

Test hamulców Szwecja 2018

Oczekujemy od naszych klocków doskonałego hamowania w każdych warunkach drogowych, bez względu na panującą aurę. Dlatego też niezależne testy drogowe prowadzone są np. w chłodnej i wilgotnej Skandynawii oraz ciepłej i suchej Hiszpanii, jak również we Włoszech. Niezależnie od panujących warunków zewnętrznych nasze klocki mają za zadanie bezpiecznie zatrzymać samochód, a jednocześnie zapewnić kierowcy komfort ich użytkowania, również pod względem cichej pracy oraz zachowania czystości felg.Maciej Szlichting
Kierownik Działu Badań i Rozwoju TomexWasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023