strona główna Fotogalerie

Kia Soul

Kia Soul to samochód z pogranicza kilku segmentów. Może się podobać lub nie ale trzeba przyklasnąć producentowi za odwagę, bo w czasach coraz bardziej powszechnej unifikacji miał odwagę zaprojektować i - co ważniejsze - wypuścić na rynek auto inne niż wszystkie.

Nie jest to zwykły kompakt, nie jest to również kombi lub SUV. Charakterystyczna, masywna sylwetka jest chyba największą zaletą auta. Soula trudno pomylić z jakimkolwiek innym samochodem. Innym walorem tego modelu Kii jest przestronność wnętrza, w którym cztery dorosłe osoby mogą podróżować naprawdę komfortowo. Niestety tylko wtedy, kiedy jeżdżą po mieście. Dlaczego? Bo w dłuższą drogę zwykle zabiera się bagaże, a tu pojawia się problem - bagażnik Soula to tylko 240 litrów. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, bo przy rozstawie osi wynoszącym 2500 mm i obszernej kabinie pasażerskiej miejsca nie może wystarczyć na wszystko.

Mocną stroną auta jest też wysokoprężna jednostka napędowa o pojemności 1,6 litra, osiągająca 128 KM - jest dość dynamiczna i elastyczna, a do tego oszczędna. Średnie spalanie wynosi około 6 litrów ON na 100 km. Zawieszenie jest zestrojone sprężyście i w połączeniu z dużymi kołami daje kierowcy sporo przyjemności, choć na nierównościach drogi słychać głuche stuki.

ia Soul jest z pewnością ciekawym autem, na które mogą zdecydować się osoby szukające niesztampowego samochodu, który budzi zainteresowanie, a przy tym nie kosztuje majątku. Jeśli jednak ktoś szuka uniwersalnego samochodu rodzinnego za rozsądne pieniądze, powinien raczej zdecydować się na model cee'd.

Inne galerie

Opoltrans na Zlocie Master Truck
Firma Opoltrans była sponsorem nagród na 12 zlocie tuningowanych ciężarówek.

Finał SACHS Race Cup 2015
SACHS Race Cup to pomysł przedstawicielstwa koncernu ZF Friedrichshafen AG w Polsce na szkolenie dla mechaników połączone z zabawą i wyścigami w rajdowych samochodach. W dwumiesięcznym cyklu szkoleń wzięło udział ponad 1200 mechaników, w tym 250 specjalistów od pojazdów ciężarowych.

ProfiAuto Show Katowice 2015
Nowy obiekt Międzynarodowego Centrum Kongresowego pozwolił targom ProfiAuto znacznie lepiej wykorzystać ich potencjał ekspozycyjny.

Międzynarodowe Targi GasShow
Targi odbyły się w dniach 5 i 6 marca 2015 roku tradycyjnie już wraz z towarzyszącą im ekspozycją Autoservice Expo.

Fabryka Polarisa w Opolu
23 września 2014 r. firma Polaris Industries oficjalnie uruchomiła swoją nową fabrykę w Polsce.

XIV Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów Inter Cars
W bieżącym roku na cyklicznej imprezie spółki Inter Cars pojawiło się około 200 stanowisk wystawowych oraz 40 tysięcy gości.