strona główna Fotogalerie

Museo Nazionale dell'Automobile

Narodowe muzeum samochodów w Turynie powstało oficjalnie w 1960 roku jako kontynuacja prywatnych galerii pojazdów zabytkowych włoskich rodzin związanych głównie z koncernem FIAT. Wśród dostępnych w nim obecnie ponad 180 oryginalnych modeli, z których najstarsze powstały jeszcze w XIX wieku, obok rodzimych konstrukcji włoskich reprezentowane są historyczne dokonania niemal wszystkich światowych producentów, składające się w sumie na pięknie eksponowane i czytelnie uporządkowane dzieje motoryzacji. Nie brak w tych zbiorach i naszych, polskich akcentów. W kolejnych dekadach swej działalności ta wspaniała kolekcja ulegała nie tylko systematycznemu wzbogacaniu, lecz także stałemu unowocześnianiu stosowanych w niej koncepcji wystawienniczych. Gmach z zewnątrz okazały, wewnątrz komfortowy podczas wielogodzinnego zwiedzania

Inne galerie

Opoltrans na Zlocie Master Truck
Firma Opoltrans była sponsorem nagród na 12 zlocie tuningowanych ciężarówek.

Finał SACHS Race Cup 2015
SACHS Race Cup to pomysł przedstawicielstwa koncernu ZF Friedrichshafen AG w Polsce na szkolenie dla mechaników połączone z zabawą i wyścigami w rajdowych samochodach. W dwumiesięcznym cyklu szkoleń wzięło udział ponad 1200 mechaników, w tym 250 specjalistów od pojazdów ciężarowych.

ProfiAuto Show Katowice 2015
Nowy obiekt Międzynarodowego Centrum Kongresowego pozwolił targom ProfiAuto znacznie lepiej wykorzystać ich potencjał ekspozycyjny.

Międzynarodowe Targi GasShow
Targi odbyły się w dniach 5 i 6 marca 2015 roku tradycyjnie już wraz z towarzyszącą im ekspozycją Autoservice Expo.

Fabryka Polarisa w Opolu
23 września 2014 r. firma Polaris Industries oficjalnie uruchomiła swoją nową fabrykę w Polsce.

XIV Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów Inter Cars
W bieżącym roku na cyklicznej imprezie spółki Inter Cars pojawiło się około 200 stanowisk wystawowych oraz 40 tysięcy gości.