strona główna Nowości rynkowe Wymienniki ciepła UFI Filters na pierwszy montaż do silników elektrycznych Renault i Nissan
2023-01-23, ostatnia aktualizacja 2023-01-23 09:01

Wymienniki ciepła UFI Filters na pierwszy montaż do silników elektrycznych Renault i Nissan

Fot. UFI

UFI Filters dostarcza pełną gamę rozwiązań na rzecz mobilności przyszłości, czego przykładem są wymienniki ciepła na oryginalne wyposażenie do silników elektrycznych Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance.

Firma UFI Filters została wybrana na producenta wymiennika ciepła do nowego, przedniego silnika elektrycznego ePT-160 o mocy 160kW, montowanego w samochodach Renault Mégane E-Tech i Nissan Ariya. Silnik ten znajdzie się również w innych pojazdach segmentu C, które zostaną wprowadzone na rynek do 2024 roku przez francusko-japoński alians motoryzacyjny.

Wymiennik ciepła UFI Filters do ePT-160, wykonany z aluminiowych płytek, jest produkowany w technologii lutowania próżniowego, dzięki czemu jest trwały i solidny. Składa się on z czterech warstw przeznaczonych na olej i czterech na chłodziwo. Olej wpływa przez płytę podstawy zamocowaną bezpośrednio na zewnątrz silnika. Następnie, w konfiguracji krzyżowo-przeciwprądowej, płyny (olej i chłodziwo) poruszają się w przeciwnych kierunkach, a strumienie oleju i chłodziwa przecinają się w naprzemiennych warstwach płyt.

Do Nissana Ariya e-4ORCE 4WD w wersji 4x4 firma UFI Filters dostarcza również wymiennik ciepła do tylnego silnika elektrycznego. Podobnie jest on wykonany z aluminiowych płytek i produkowany w technologii lutowania próżniowego, ale składa się z siedmiu warstw przeznaczonych na olej i sześciu na chłodziwo. Olej i chłodziwo wpływają przez płytę podstawy zamocowaną bezpośrednio na zewnątrz silnika. Następnie, w konfiguracji równolegle-przeciwprądowej, oba płyny poruszają się w przeciwnych kierunkach i pozostają na tych samych warstwach płyt.

Rinaldo Facchini, CEO Grupy UFI Filters: Współpraca z Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance jest dla nas przełomowym wydarzeniem. (…) Zastosowanie naszych produktów w silniku, którego roczna produkcja wynosi ponad 120 tys. sztuk i ma osiągnąć wkrótce 300 tys., udowadnia, że zarządzanie termiczne w tego typu pojazdach jest jedną z najmocniejszych stron firmy.

Tagi

UFI  Filtr Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2