strona główna Technika motoryzacyjna E-oleje: nowe, innowacyjne produkty ZF Aftermarket
2023-04-05, ostatnia aktualizacja 2023-04-05 14:37

E-oleje: nowe, innowacyjne produkty ZF Aftermarket

ZF Aftermarket rozszerzyła ofertę o e-oleje do elektrycznych i hybrydowych układów napędowych

ZF Aftermarket

ZF Aftermarket rozszerzyła ofertę o e-oleje do elektrycznych i hybrydowych układów napędowych

Firma ZF Aftermarket w 2022 r. rozszerzyła ofertę o e-oleje do elektrycznych i hybrydowych układów napędowych, realizując tym samym kolejne działania w ramach kompleksowego podejścia do rozwoju elektromobilności.

Mobilność nowej generacji, rozwijana dzięki pojazdom elektrycznym, autonomicznym i obsługiwanym przez oprogramowanie, całkowicie odmienia motoryzacyjny rynek części zamiennych i usług posprzedażnych. Zmiany te widać chociażby w pracy mechaników – w ostatnich latach coraz więcej pojazdów elektrycznych i hybrydowych jest serwisowanych lub naprawianych w niezależnych warsztatach. Obserwując tę tendencję i wychodząc jej naprzeciw, firma ZF Aftermarket rozszerza standardową ofertę olejów przekładniowych, wprowadzając do niej nowe oleje o wysokich parametrach: ZF Lifeguard eFluid do przekładni samochodów elektrycznych, a także ZF Lifeguard Hybrid do przekładni hybrydowych w samochodach osobowych.

E-oleje zapewniają najlepszą ochronę i mniejsze zużywanie się układu napędowego, zwiększoną wydajność oraz optymalną kontrolę temperatury nawet podczas intensywnego przyspieszania i rekuperacji.

ZF Lifeguard eFluid
Olej wyróżnia się dłuższą żywotnością i właściwościami zapobiegającymi zwarciom elektrycznym, dzięki czemu wzmacnia ochronę układu napędowego, zmniejszając siłę nacisku na mocno obciążone komponenty. W produkcji oleju ZF Lifeguard eFluid wykorzystano technologię Thermo Control Augmented, która pomaga zmaksymalizować wydajność w pojazdach elektrycznych, oferując jednocześnie niezwykle wysoką odporność na utlenianie.

ZF Lifeguard Hybrid
Środek ten oferuje zwiększoną trwałość komponentów przy doskonałym komforcie zmiany biegów i zapewnieniu optymalnej wydajności. Technologia, w której wykonany został ZF Lifeguard Hybrid, zapewnia lepsze chłodzenie skrzyni biegów, zwiększając wydajność i żywotność akumulatora oraz maksymalny zasięg jazdy. Olej do hybrydowych skrzyń biegów współpracuje z miedzianymi cewkami i materiałem polimerowym, tworząc optymalne środowisko pracy dla układu napędowego.

Jakość produktów OE
Rozszerzenie gamy produktów z serii ZF Lifeguard przeznaczonych do silników spalinowych o wysokowydajne e-oleje stanowi kolejny krok ZF Aftermarket do napędzania pojazdów jutra. Ponieważ moment obrotowy i moc w elektrycznych układach napędowych są wyższe niż w silnikach spalinowych, nowe e-płyny muszą spełniać najwyższe standardy wydajności i jakości. Jako uznany producent skrzyń biegów i dostawca rozwiązań dla rynku OE, ZF Aftermarket może zagwarantować spełnienie tych najwyższych standardów.

Gama produktów ZF Lifeguard
W ramach standardowej oferty firmy znaleźć można wszystkie elementy niezbędne do wymiany oleju – od wysokiej jakości oleju przekładniowego ZF Lifeguard eFluid po kompletne zestawy do wymiany oleju do poszczególnych automatycznych skrzyń biegów. Daje to użytkownikom gwarancję bezproblemowej wymiany oleju w skrzyni biegów zarówno w przypadku konwencjonalnych napędów, jak i nowoczesnych modeli hybrydowych i elektrycznych.

Najwyższej jakości produkty ZF Lifeguard zapewniają bezpieczeństwo i długotrwałe działanie skrzyni biegów, zapobiegając jej uszkodzeniom i ogólnym awariom, a także zapewniając pewną ochronę przez cały okres eksploatacji pojazdu i 100-procentową kompatybilność dzięki jakości oryginału.

Tagi

Olej  ZF  ZF Aftermarket 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2