strona główna Wyposażenie Praktycznie i ekologicznie
2023-08-30, ostatnia aktualizacja 2023-08-30 13:16

Praktycznie i ekologicznie

Stojaki na oleje Mobil Boxx można otrzymać bezpłatnie w ramach promocji u autoryzowanych dystrybutorów olejów Mobil

fot. ExxonMobil

Stojaki na oleje Mobil Boxx można otrzymać bezpłatnie w ramach promocji u autoryzowanych dystrybutorów olejów Mobil

Serwis olejowo-oponiarski Olgum z Kalisza należy do ogólnopolskiej sieci warsztatów korzystających z Mobil Boxx – olejów silnikowych w 20-litrowym worku plastikowym i kartonowym opakowaniu. O zaletach tego nowatorskiego i bardziej zrównoważonego opakowania* oraz o tym, dlaczego Mobil Boxx to trafiony koncept, który śmiało można polecić innym mechanikom, mówi Grzegorz Przyszczypkowski, założyciel serwisu.

Olgum znają setki osób w Kaliszu. Lista stałych klientów i bagaż doświadczeń godne podziwu.
Dziękuję. Własny warsztat prowadzę od ponad 25 lat, a z motoryzacją zawodowo jestem związany jeszcze dłużej. Obserwuję rosnącą popularność olejów syntetycznych Mobil 1 o niskich lepkościach, ale nadal często używamy produktów 10W-40. Zamawiam oleje w beczkach i korzystam również z opakowań Mobil Boxx. Wielu moich klientów łączy sezonową wymianę opon z wymianą oleju w silniku, co można określić mianem rozsądnego podejścia do serwisowania.

Zdecydował się Pan na Mobil Boxx jako rozwiązanie alternatywne dla tradycyjnych opakowań. Czy łatwo otworzyć się na zmiany?
Lubię nowinki i jeżeli pojawia się ciekawy produkt dla warsztatów, chcę go sprawdzić, nawet gdy wiąże się to z ryzykiem lub rozczarowaniem. Dodatkowo wizja estetycznego regału, na którym stoją oleje z kranikiem, i wygoda użytkowania były dla mnie kuszące. 20-litrowe oleje Mobil Boxx są bardziej praktyczne od opakowań mniejszych i dobrze wpisują się w realizację celu zrównoważonego rozwoju. Poza tym stojaki na oleje Mobil Boxx można otrzymać bezpłatnie w ramach promocji organizowanych przez autoryzowanych dystrybutorów olejów Mobil.

Jakie pierwsze wrażenia?
Po doświadczeniach z Mobil Boxx stwierdzam, że korzystanie na co dzień z olejów silnikowych w tradycyjnych butelkach – bez względu na ich pojemność – jest męczące, bo wymaga więcej czynności podczas wymiany oleju. Mechanicy przywykli do tradycyjnych opakowań, ale przejście na Mobil Boxx było dla mnie nowym doświadczeniem i pokazało, jak w prosty sposób można ułatwić sobie codzienną pracę. Praktyczność i łatwa utylizacja mają dla mnie duże znaczenie. Opakowania Mobil Boxx zajmują też mniej powierzchni magazynowej w porównaniu z opakowaniami 1 l i 4 l. Nie muszę kupować olejów o mniej popularnych lepkościach w beczkach, ponieważ Mobil posiada szeroki wybór produktów w opakowaniach Mobil Boxx.

Co jeszcze zasługuje na uwagę z perspektywy mechanika?
Szybka utylizacja. Po zużyciu oleju łatwo demontuję opakowanie Mobil Boxx i segreguję odpady na plastikowe i papierowe. Dodatkowo, regał na cztery lub sześć opakowań Mobil Boxx nie zajmuje dużo miejsca w warsztacie. Jest to bardzo estetycznie wyglądający element wyposażenia. Jeżeli atrakcyjny wygląd warsztatu ma przyciągać klienta, to regał z olejami Mobil Boxx i nalewakami na pewno w tym pomoże.

85% mniej plastiku w Mobil Boxx w porównaniu z tradycyjnym opakowaniem 20 l. Czy takie korzyści środowiskowe mają znaczenie dla mechanika lub klienta warsztatu?
W mojej ocenie świadomość warsztatów w zakresie ograniczania wpływu naszej branży na środowisko rośnie. 5 czy 10 lat temu nie otrzymywałem tak wielu pytań, czy warsztat przyjmuje przepracowany olej, co jest dowodem na większy szacunek kierowców dla środowiska. Oczywiście w interesie warsztatów i środowiska jest namawianie kierowców do zlecania wymiany oleju w serwisie. Mniej odpadów to niewątpliwie kolejna mocna strona Mobil Boxx.

A jak klienci reagują na Mobil Boxx?
Opakowanie Mobil Boxx wzbudza zainteresowanie. Klienci znali tylko beczki lub plastikowe butelki, ale nigdy nie widzieli, jak olej jest dozowany kranikiem z kartonu. Dzisiaj wielu kierowców skrupulatnie liczy każdą złotówkę na serwisowanie auta, a Mobil Boxx to ekonomiczne rozwiązanie dla obu stron – warsztatu i klienta. Mechanik zamawia olej silnikowy w cenie niższej od tradycyjnych opakowań plastikowych. Z kolei kierowca płaci w warsztacie dokładnie za tyle oleju, ile potrzebuje jego silnik i nie kupuje produktu, którego nie zużyje w ciągu roku na dolewki.

Jaka historia związana z Mobil Boxx zapadła w pana pamięci?
Klient, zaintrygowany nowym opakowaniem, zapytał czy może zobaczyć, co jest w środku. Otworzyłem karton Mobil Boxx, wyjąłem z niego worek foliowy z olejem i powiedziałem – tak wygląda oryginalny i hermetycznie zapakowany produkt Mobil. Zużywam olej i łatwo utylizuję kartonowe i foliowe odpady. Obaj przyznaliśmy, że Mobil Boxx to ciekawe rozwiązanie, które mogę polecić wszystkim moim kolegom z branży.

– Mocne strony Mobil Boxx oraz otwartość na nowinki branżowe spowodowały, że Olgum przyjął zaproszenie Mobipolu do sieci warsztatów korzystających z Mobil Boxx. Za rezygnacją z olejów w opakowaniach plastikowych 1 l, 4 l i 5 l na rzecz Mobil Boxx przemawiają wygoda, aspekty finansowe i środowiskowe, a łatwa utylizacja oraz czytelne oznakowanie opakowań podobają się mechanikom. Według badania przeprowadzonego w 2023 roku na zlecenie producenta olejów Mobil, ponad 2/3 mechaników ocenia dobrze lub bardzo dobrze wprowadzenie konceptu Mobil Boxx – mówi Radosław Piękny, Mobipol, autoryzowany dystrybutor olejów Mobil.

Aktualna oferta olejów Mobil Boxx oferowanych w Polsce obejmuje ponad 20 produktów spełniających wymagania wielu producentów pojazdów. Wśród dostępnych produktów w 20 l opakowaniu Mobil Boxx znajdziemy m.in.: Mobil 1 ESP 5W-30, Mobil 1 FS 0W-40, Mobil 1 ESP 0W-30, Mobil Super 3000 XE 5W-30 czy Mobil Super 3000 X1 5W-40.

W przypadku pytań dotyczących Mobil Boxx oraz dostępności regałów w promocyjnych cenach skontaktuj się z autoryzowanym dystrybutorem olejów Mobil: www.dexol.pl, www.ekonaft.com.pl, www.mobipol.pl, lub www.smartplus.pl


* Mobil Boxx jest określany mianem bardziej zrównoważonego rozwiązania opakowaniowego, ponieważ zawiera o 85% mniej plastiku w porównaniu z 20-litrowym opakowaniem, co pomaga ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów.

 

 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2