strona główna Aktualności 50-lecie marki Mobil 1
2024-02-16, ostatnia aktualizacja 2024-02-16 12:29

50-lecie marki Mobil 1

Fot. ExxonMobil

W 2024 roku ExxonMobil świętuje 50-lecie wprowadzenia na rynek oleju silnikowego Mobil 1™. Z tej okazji firma przybliży 50-letnią historię marki Mobil 1 serią inicjatyw obejmujących partnerstwa, obecność w sportach motorowych oraz w wirtualnej rzeczywistości. Planowane wydarzenia podkreślą historyczne, teraźniejsze i nowe relacje z producentami OEM, partnerami ze świata sportów motorowych i nie tylko.

Począwszy od pierwszego w pełni syntetycznego samochodowego oleju silnikowego, a następnie tworząc linię olejów Mobil 1, marka Mobil 1 zajmuje wiodąca pozycję na świecie w dziedzinie ochrony silników pojazdów, zapewniając niezrównaną jakość i wydajność przez pięć dekad. Obecnie Mobil 1™ to globalna marka syntetycznych olejów silnikowych, istotnie zaangażowana w rozwój innowacji i współpracę w zakresie ochrony i wydajności silnika, oraz otwarta na klientów.

W celu podkreślenia wyjątkowego jubileuszu powstał krótki film podsumowujący historyczną drogę Mobil 1. ExxonMobil na potrzeby tego projektu zaprosił do współpracy Davida Coultharda, byłego kierowcę Formuły 1 i zespołu McLaren, który wprowadza we wciągającą podróż przez ewolucję marki Mobil 1, jej istotne partnerstwa i osiągnięcia technologiczne. W tegorocznym sezonie sportów motorowych marka Mobil 1 będzie świętować swoje 50-lecie również poprzez specjalny branding samochodów i inne atrakcje nawiązujące do bogatej historii Mobil 1 na torach wyścigowych.

50-letnia historia Mobil 1 jest znakomitym potwierdzeniem zdolności ExxonMobil do przekraczania granic oraz zaangażowania marki w podnoszenie wydajności i zrównoważony rozwój. Marce Mobil 1  zaufali wiodący producenci samochodów, zawodowi kierowcy wyścigowi, a wraz z nimi miliony kierowców na całym świecie. Zaawansowane formulacje olejów Mobil 1 zapewniają wysoką ochronę przed zużyciem silnika, wydłużając jego żywotność i zmniejszając koszty ponoszone przez kierowców na utrzymanie pojazdu.

ExxonMobil ma świadomość, że za sukcesem marki Mobil 1 stoi nie tylko produkt wyróżniający się technologią, ale ścisła współpraca z wiodącymi producentami samochodów, zespołami wyścigowymi i ekspertami branżowymi. Ta współpraca umożliwiła Mobil 1 ciągłą ewolucję i wyznaczanie nowych standardów branżowych.

Marka Mobil 1 pozostaje zaangażowana w utrzymywanie i rozwijanie znaczących relacji – powiedział Robert Shearer, dyrektor ds. sponsoringu globalnego. – Patrząc w przyszłość, jesteśmy podekscytowani kontynuacją wspólnych innowacji i analiz, które wynikają z naszej pracy z producentami samochodów, zespołami wyścigowymi oraz innymi cenionymi partnerami. Technologia „z toru wyścigowego na drogę” jest widoczna przy każdym ulepszeniu oleju silnikowego Mobil 1.

Tagi

Olej  Mobil  ExxonMobil 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2