strona główna Nowości rynkowe W trosce o opony i akumulator
2023-11-03, ostatnia aktualizacja 2023-11-03 15:00

W trosce o opony i akumulator

Osram BatteryStart

Fot. Osram

Osram BatteryStart

Oświetlenie to nie jedyny obszar, z jakim kojarzy się firma OSRAM. Portfolio marki stale poszerzane jest o nowe akcesoria pomocnicze, z których największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia do konserwacji opon i akumulatorów.

Akumulatory

Profesjonaliści potrzebują sprzętu, który wytrzyma intensywną eksploatację, często w bardzo trudnych warunkach. Tester OSRAM BATTERYtest PRO pozwala przeprowadzić kompletny test kondycji akumulatora i układów elektrycznych w pojazdach z instalacjami 12 i 24 V. Urządzenie może również zweryfikować kondycję alternatora, rozrusznika i połączenie z masą. Wyniki testu są zapamiętywane w pamięci urządzenia, można je także wydrukować na wbudowanej drukarce termicznej lub przenieść do komputera za pomocą karty SD.

Produkty OSRAM BATTERYcharge PRO to profesjonalne, inteligentne prostowniki, odpowiednie do szerokiej gamy typów akumulatorów do pojazdów 12 i 24 V. Zależnie od potrzeb można wybrać urządzenie PRO 30A, PRO 50A, PRO 60A lub PRO 100A. Liczby w nazwach oznaczają maksymalne natężenie prądu ładowania. Produkty tej gamy nadają się do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, litowych (w tym w pojazdach z systemem start/stop). Poza podstawową funkcją mają one także możliwość przeprowadzenia testu kondycji baterii i alternatora. Mogą także pełnić funkcję zasilacza podtrzymującego, przydatnego np. podczas diagnostyki usterek, która wymaga, aby system elektryczny był aktywny.

Do zastosowań w warunkach domowych producent przygotował szeroką ofertę akcesoriów. Obejmuje ona inteligentne prostowniki BATTERYcharge oraz boostery BATTERYstart, pozwalające w krótkim czasie uruchomić silnik Diesla nawet do 4 l lub benzynowy o dwukrotnie większej pojemności. Co więcej, jump startery mogą pełnić rolę powerbanku, dzięki czemu w razie potrzeby można z nich doładować np. telefony komórkowe, aparaty, tablety itp.

OSRAM Battery Care Family

Ogumienie
Opony stanowią jedyny punkt kontaktu pojazdu z nawierzchnią drogi i dlatego utrzymanie w nich właściwego ciśnienia jest podstawą odpowiedniej przyczepności. Odpowiednio napompowane koła to także dłuższa ich trwałość i mniejsze zużycie paliwa. W swojej ofercie OSRAM TYREcare producent zawarł szereg przydatnych kompresorów i akcesoriów.

Urządzenie TYREinflate 4000 napompuje 13-calową oponę w niecałe cztery minuty, a 15-calową – w sześć minut. Wbudowany akumulator pozwala używać go w każdym miejscu, a podświetlany wyświetlacz ułatwia pracę po zmroku. Wyposażenie obejmuje kabel do ładowania typu USB-C oraz przewód zasilający z wtyczką do gniazda zapalniczki. Bezprzewodowe użytkowanie zapewnią także dwa inne modele. OTIR6000 ma wbudowany akumulator litowo-jonowy i całkowicie napompuje oponę w ciągu 2 minut. Ma on duży, cyfrowy wyświetlacz z możliwością łatwego ustawienia wymaganej wartości powietrza w oponie, a także funkcję, która samoczynnie kończy proces pompowania po osiągnięciu zadanej wartości. Dla rowerzystów i motocyklistów przeznaczony jest model OTIR2000, choć oczywiście można nim napompować koła w samochodzie. Urządzenie ma wbudowaną latarkę i jest w stanie napompować oponę rowerową w ciągu 2 minut. Oba wspomniane wyżej kompresory mogą pełnić także funkcję powerbanku, przydatnego do podładowania telefonu czy tabletu. Dla nieco bardziej wymagających użytkowników przeznaczony jest model OTI1000. Wyróżnia go duży wyświetlacz cyfrowy oraz pokrętło umożliwiające szybkie ustawienie ciśnienia.

Do większych pojazdów (kamperów, aut terenowych, SUV-ów itp.) przeznaczony jest kompresor TYREinflate 830 z 4-metrowym przewodem zasilającym. Urządzenie to napompuje koła 22'' od 0 do 2,6 bara w ciągu 5 minut.

Dzięki zestawowi dołączanych adapterów, kompresorami Osram można napompować opony motocyklowe, rowerowe, te od przyczep, a nawet dziecięcych wózków. Nadają się też do napełnienia powietrzem wszelkiego sprzętu sportowego – pontonów, piłek itp.

Obok kompresorów firma OSRAM oferuje profesjonalny uszczelniacz w formie żelu – TYREseal 450. Ten wygodny w użyciu produkt (bez konieczności używania narzędzi i podnośników) pozwala na szybką naprawę opony i dalszą jazdę nawet do 200 km. Żel uszczelni przebicia o średnicy do 6 mm i jest bezpieczny dla czujników TPMS. Można go kupić jako pojedynczy produkt lub w zestawie z analogowym kompresorem (TYREseal KIT).

Osram TYREinflate


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2