strona główna Nowości rynkowe Seria amortyzatorów Bilstein B6 zwiększa bezpieczeństwo i poprawia prowadzenie
2023-11-08, ostatnia aktualizacja 2023-11-08 14:30

Seria amortyzatorów Bilstein B6 zwiększa bezpieczeństwo i poprawia prowadzenie

Fot. Bilstein

Bilstein, specjalista ds. zawieszeń, oferuje dwa wysokowydajne amortyzatory przeznaczone do pojazdów z zabudową mieszkalną: Bilstein B6 Camper i Camper Advanced. Zostały one opracowane dla kamperów, furgonetek i pojazdów częściowo zintegrowanych, opartych na podwoziach Fiata Ducato (od roku modelowego 2006), Citroëna i Peugeota.

Bilstein B6 Camper przeznaczony jest do kamperów bazujących na platformie samochodu dostawczego, które przeszły modernizację, szczególnie do modeli z sypialniami nad kabiną kierowcy, w których  wnęka częściowo wystaje ponad dach kabiny, co wpływa niekorzystnie na środek ciężkości pojazdu i może doprowadzić do krytycznych sytuacji na drodze. Manewry wymijające, reakcja na silny boczny wiatr czy nagłe manewry hamowania mogą doprowadzić sytuacji, kiedy zachwiana zostanie stabilność pojazdu z nadbudówką.

Amortyzator zamienny OE B6 Camper oferuje dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Przy bocznym wietrze i na zakrętach zapewnia optymalną przyczepność, dostarczając bardziej pozytywnych wrażeń z jazdy dzięki precyzyjnemu prowadzeniu i dobrej przyczepności kół do podłoża.  

Bilstein B6 Camper Advanced idzie o krok dalej, oferując innowacyjną technologię DampMatic®. Zapewnia ona selektywną pod względem amplitudy amortyzację. Dzięki tej czysto mechanicznej technologii tłok sterujący reaguje na wibracje przenoszone z drogi i automatycznie wybiera jedną z dwóch charakterystycznych krzywych. W „ustawieniu miękkim” olej amortyzatora przepływa zarówno przez tłok główny, jak i specjalne obejście DampMatic®. W ustawieniu „sztywniejszym” obejście jest samoczynnie zamykane, co powoduje zmniejszenie przepływu. Dzięki DampMatic® właściwości jezdne poprawiają się pod względem komfortu, ponieważ pojazd ma skutecznie dwa układy zawieszenia w jednym. Można to odczuć na przykład na dylatacjach mostów i na kostce brukowej. Znacznie poprawia się kontrola nad pojazdem, na przykład podczas pokonywania zakrętów lub zmiany pasa.Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2