strona główna Aktualności Retrofity Philips Ultinon Access
2023-11-17, ostatnia aktualizacja 2023-11-17 15:48

Retrofity Philips Ultinon Access

Najnowsze retrofity Philips Ultinon Acces dobrze mieszczą się w reflektorach bez potrzeby przymierzania, dopasowywania i montażu pierścieni adaptacyjnych

Philips

Najnowsze retrofity Philips Ultinon Acces dobrze mieszczą się w reflektorach bez potrzeby przymierzania, dopasowywania i montażu pierścieni adaptacyjnych

Najnowsze retrofity Philips Ultinon Access wyróżniają się miniaturyzacją konstrukcji, zapewniają większe bezpieczeństwo jazdy, ponieważ  w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami halogenowymi lepiej oświetlają drogę. Ponadto cechuje je niższy pobór prądu.

Dodatkową zaletą nowych retrofitów Ultinon Access jest fakt, że mają one zabudowane w sobie miniaturowe moduły CANbus, co wstępnie redukuje lub eliminuje zjawisko migania świateł lub zapalania się kontrolki błędu oświetlenia na desce rozdzielczej.

Ze względu na fakt, że moduły CANbus mocno nagrzewają się podczas pracy (i mogłyby zniszczyć reflektor), te zintegrowane z retrofitami są niewielkie i mają charakter podstawowy. W niektórych modelach samochodów instalację należy doposażyć zatem o dodatkowe, zewnętrzne moduły CANbus, ale na ogół nie jest to konieczne.

Nowe retrofity są bardzo wydajne. Modele 13W świecą lepiej niż tradycyjne żarówki o mocy 55W. Dla instalacji elektrycznej oraz akumulatora i alternatora to bardzo wyraźna różnica.  

Nowe retrofity emitują światło o temperaturze barwowej 6000 K. W ruchu drogowym właśnie taki rodzaj oświetlenia zapewnia najlepszą widoczność. Najstarsze samochody miały reflektory świecące światłem o temperaturze ok. 2500 K, a nowsze – wyposażone w żarówki halogenowe – 3000 K. Do 6000 K udało się zbliżyć dopiero w oświetleniu ksenonowym, ale to właśnie oświetlenie LED daje na tym polu największe możliwości i zapewnia najlepsze parametry świetlne.

Inną zaletą nowych retrofitów jest ich wytrzymałość, którą producent określił na 1500 godzin pracy. Dla kierowców użytkujących swoje samochody prywatnie (np. na dojazdy do pracy) będzie to od 3 do 5 lat bezproblemowego użytkowania. Sam producent oferuje specjalną gwarancję, którą można rozszerzyć online do 3 lat, rejestrując się na stronie Philips.com/auto-warranty.

Najnowsze retrofity Philips Ultinon Acces dobrze mieszczą się w reflektorach bez potrzeby przymierzania, dopasowywania i montażu pierścieni adaptacyjnych. W praktyce montuje się je dokładnie tak samo, jak tradycyjne żarówki halogenowe. Nowa, zminiaturyzowana konstrukcja jest też wytrzymała i całkowicie bezpieczna w użytkowaniu.

Nowe retrofity są kompatybilne z większością modeli pojazdów i z łatwością pasują do pojazdów wyposażonych w żarówki typu H7/H18. Seria Philips Ultinon Access LED jest dostępna w najpopularniejszych typach żarówek do reflektorów: HL[≈H1], [≈H3], [≈H4/H19], [≈H7/H18], [≈H11], [≈HB3/HB4], [≈HIR2] i FL [≈H8/H9/H16].

Trzeba pamiętać, że żarówki LED Philips Ultinon Access mają drogową homologację jedynie w wybranych krajach UE. W pozostałych mogą być używane wyłącznie poza drogami publicznymi. Przed montażem należy się zatem zawsze zapoznać z lokalnymi wymogami prawnymi.

Tagi

Philips  retrofity 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2